Rozjeď svůj startup s :agile accelerator

V E.ONu hledáme startupy se zajímavým a inovativním nápadem nebo řešením, které nám pomohou čelit dnešnímu rychle se měnícímu světu. Rádi se setkáme s týmy, které přicházejí s unikátním řešením nejen z oblasti energetiky, udržitelnosti, ale i jinou zajímavou technologií, která by mohla usnadnit nejen práci zaměstnanců, ale byla by i přidanou hodnotou pro naše/vaše zákazníky.

V posledních letech se nám povedlo úspěšně akcelerovat několik startupů, které dostaly tu možnost prezentovat svá řešení před našimi kolegy v Německu na akci s názvem Demo:Day, což je možnost, která vám otevírá dveře do zahraničí na ještě větší trhy, než je ten náš. Poskytneme vám mentoring, finance na pilotní projekt a možnost diskutovat vaše řešení s našimi odborníky. Díky spojení vašich nápadů, našeho know-how a zákazníků přivedeme společně vaše nápady k životu.

Jak to funguje

Přihlaste se

Přihlaste se prostřednictvím registračního formuláře a následně se s vámi spojíme s hodnocením vašeho nápadu/záměru.

Pitch Day

Několikrát za rok pořádáme interní akci s názvem Pitch Day, kde máte možnost představit svůj nápad/řešení před publikem složeným nejen z odborníků z různých divizí E.ONu, ale i před samotnými jednateli společnosti.

Akcelerátor

Po pečlivém zvážení nabídneme 1–3 startupům místo v 3měsíčním akcelerátoru, kde můžou získat finanční prostředky ve výši až 10 000 €. Za pomoci mentorů a odborníků napříč firmou je budeme podporovat a pomáhat rozvíjet pilotní projekt v naší společnosti.

Dlouhodobá partnerství

Pokud vzájemná spolupráce bude dávat smysl oběma stranám, budeme pokračovat v úzké spolupráci.

Co získáte

Financování

Na pokrytí vašich počátečních nákladů nabízíme finanční prostředky až ve výši 10 000 €. Finanční podporou nevzniká žádné právo na vaši společnost. Startup tak zůstává plně ve vašich rukou.

Přístup k zákazníkům

Naše společnost vám nabízí cestu na trh s přístupem k 33 milionům zákazníků.

Odborníci

Získáte podporu a rady od odborníků s cennými znalostmi nejen v oblasti energetiky, které pomohou k růstu vašeho podnikání.

Poradenství

Získáte mentora, který vás provede akcelerátorem. Zajistíme vám odborné vedení jak z vlastních řad, tak od externích odborníků.

Naše startupy

„Největší výhodou spolupráce s E.ON: agile byla opravdu rychlá implementace našeho řešení do firemního prostředí. To, co obvykle trvá týdny, zabralo díky agilnímu přístupu jen několik dní. Přístup na německý trh, kam je velice těžké se jinak dostat, je také obrovskou výhodou. Před nástupem do :agile akcelerátoru už jsme měli vyspělou technologii, ale E.ON :agile nám pomohl nejen s podnikatelským záměrem, ale i s uvedením produktu na trh.“

"E.ON :agile nám umožnil zdokonalit náš obchodní model a produktovou strategii. Také nám umožnil spojit se s klíčovými stranami ve společnosti E.ON a otevřít obchodní příležitosti napříč divizemi společnosti po celé Evropě. Je zřejmé, že přidaná hodnota spolupráce s E.ONem je pro nás obrovská."

„E.ON nemá pouze silnou zákaznickou síť, ale velké zkušenosti v energetickém sektoru. Agile akcelerátor nám pomohl nejen zahájit úspěšný pilot s E.ONem, ale spojil nás s dalšími potenciálními zákazníky.

Náš tým

Daniel Frühauf

#businessstrategy
#customersolution
#businessguru


Daniel je skutečný nadšenec pro inovace s dlouholetými zkušenostmi v oblasti obchodu a startupů. Daniel stál u zrodu :agile akcelerátoru v Česku. O tom, jak fungují korporace a svět startupů, toho tedy ví opravdu hodně. Když bude třeba, spojí vás s těmi správnými lidmi z E.ONu a sítí externích mentorů a investorů. Také vám pomůže s vytvořením pilotu společně s E.ONem a akcelerací vašeho startupu.

Valeria Maksimovich

#problemsolving
#marketing
#energytopics


Valeria miluje multitasking a je v něm opravdu dobrá. Hlavním zaměřením Valerie jsou témata související s energetikou, komunikací a interním a externím marketingem. Pracuje se startupy z oblasti energetiky a IT, podporuje je a seznamuje je se s společností. Její silnou stránkou je, že vidí potenciální synergie a skryté příležitosti k budování obchodu a spolupráce mezi startupy a korporacemi. Jste investor nebo startup a máte zájem spolupracovat s naší společností? Valerie vám ráda pomůže.

Lukáš Stuchlík

#finance
#customersolution
#events


Aktivní scouting a vyhledávání vhodných startupů/společností na trhu je také velice důležitou aktivitou. U nás se o ní stará Lukáš. Pro externí startupy tak bývá prvním kontaktem, se kterým obvykle komunikují a který zajišťuje jejich propojení s relevantními osobami z řad E.ONu. Také se zabývá organizací eventů, zajišťováním prostorů, komunikací s partnery a dolaďováním detailů. Zajímají vás podrobnosti ohledně financování nebo spolupráce s našimi strategickými partnery JIC, Impact Hub nebo UP21? Obraťte se na Lukáše.

Partneři

Akce

Bývalé akce
IoT Hackathon, Prague, Czech Rep.          5.4.2019
Startap World Cup, Prague, Czech Rep.  10.4.2019
Pitch Day volume III Brno, Czech Rep.      13.5.2019
Demo Day, Dusseldorf, Germany              23.5.2019
JIC 120’’, Brno, Czech Rep                          14.5.2019
 
   
   
   
Budoucí akce
Pitch Day IV, Prague, Czech Rep.     21.10.2019  
Akce partnerů

Kanceláře

Kancelář Praha

E.ON Energie a.s.
Bozděchova 2
Anděl, 155 00 Praha-Smíchov

Kancelář Brno

E.ON Česká republika, s.r.o.
Cejl 44/42
602 00 Brno-střed

Kancelář České Budějovice

E.ON Česká republika, s.r.o.
F. A. Gerstnera 2151/6
370 01 České Budějovice