Zákaznická péče

Jak číst data z elektroměru

Elektroměr je měřicí přístroj, který měří množství odebrané elektrické energie. Je instalován distributorem do elektroměrových rozvaděčů na odběrném místě. Na jeho základě probíhá stanovení a vyúčtování spotřebované elektrické energie.

 

Nejvíce zákazníky zajímá odečet spotřeby na vysokém a v případě dvoutarifního elektroměru i na nízkém tarifu (NT), lidově označovaném jako „noční proud“. V případě jednotarifního elektroměru naleznete na elektroměru jenom jeden číselník - vysoký tarif (VT). Máte-li dvoutarifní elektroměr, spotřebu ve vysokém tarifu odečtete v horním číselníku a spotřebu v nízkém tarifu v dolním číselníku. V případě, že jsou číselníky umístěny vedle sebe, číselník vlevo (označený I.) uvádí vysoký tarif, číselník vpravo (označený II.) uvádí nízký tarif.

elektromer

Další údaj, který nejvíce zákazníci potřebují, je výrobní číslo. Naleznete jej nejčastěji vedle písmena N nebo Nr.

Kromě statických elekroměrů instaluje distributor i další modernější typy. Pro získání informací, jak přečíst údaje o spotřebě či výrobním čísle z nich, vám doporučujeme obrátit se na příslušného distributora:

Pomohla vám tato rada?

Věnujte nám ještě chvilku svého času. Zpětná vazba je pro nás důležitá. Dejte nám vědět, co můžeme zlepšit.

Mrzí nás, že vám naše
rada nepomohla.

Ještě nám prosím zkuste říct, co vám chybělo - stačí kliknout na připravená tlačítka.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Chcete uvést, na čem konkrétně bychom měli zapracovat?

Berete na vědomí, že Vaše údaje uvedené v tomto formuláři budeme v nezbytném rozsahu zpracovávat za účely uvedenými na webové stránce www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů. Zde najdete také veškeré další informace ohledně zpracování osobních údajů.