Eliška Skalská

Eliška Skalská je jedenáctiletá holčička s kombinovaným postižením. Pro Elišku, stejně jako ostatní obdobně postižené děti, je nácvik aktivního trávení volného času a s tím spojenou integraci a rehabilitace, nesmírně důležitá.

​Eliška je klientkou Centra Kaňka, které každoročně pro děti s postižením pořádá týdenní sportovně rehabilitační pobyty na horách. Eliška už druhým rokem zkouší s pomocí svážeče a asistenta​ lyžovat v tzv. monolyži.

Kvůli projevům jejího postižení je pro ni samostatné lyžování i přesto, že Eliška není vozíčkářka, zatím nemožné. Proto instruktoři učí Elišku lyžovat v monolyži. Lyžování Elišku neuvěřitelně baví a je pro ni velkou motivací ​se s radostí pohybovat a tím rehabilitovat.

Aby Eliška mohla s dopomocí asistentů lyžovat v monolyži​, je třeba zakoupit speciální vybavení: monolyže s řídítky. Odkaz na výrobce zde.

​Cena ​za​ monolyže je 38 000 Kč, potřeba  jsou ještě dvoje speciální krátké lyže snowblade pro svážeče a asistenta za 11 000 Kč. Celkem tedy 49 000 Kč.

​Toto vybavení je bohužel velice drahé a pro rodinu Elišky není možné bez naší podpory zakoupit.

Video o lyžování dětí s postižením v Centru Kaňka zde.

Centrum Kaňka

Centrum Kaňka pomáhá dětem a dospělým s postižením v Táboře a okolí.
Cílem Centra Kaňka je poskytovat takovou péči, která využívá všech dostupných sociálních, léčebných a pedagogických prostředků ke zlepšení života dětí, mládeže a dospělých osob s postižením k jejich integraci do společnosti.
V současné době Centrum Kaňka o.p.s. poskytuje obecně prospěšné služby v oblasti výchovy a vzdělání, péče o dítě předškolního a školního věku a poskytování sociálních služeb pro děti, mládež a dospělé osoby. Od založení v roce 2002 počet klientů dosáhl současných devadesáti.

Zákazníci věnovali: 30 800,00 Kč
E.ON věnuje: 18 200,00 Kč
Celkem: 49 000,00 Kč

Sbírka ukončena. Děkujeme všem, kteří se zapojili. Elišce jsem společně věnovali 49 000 Kč.

Zpět