K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesSlužby pro veřejnou správu

Veřejné osvětlení

Náš tým odborníků s letitými zkušenostmi vám připraví řešení na míru. Je jedno, jestli potřebujete navrhnout nové osvětlení pro celou obec, vyměnit lampy na náměstí nebo jenom vybrat správná svítidla do školy. Vždycky to vymyslíme tak, abyste ušetřili a zároveň prospívali přírodě.

Veřejné osvětlení v kostce aneb co by měl starosta vědět

Proč rekonstruovat veřejné osvětlení?

1.

Bezpečnost za to stojí

 

Veřejné osvětlení patří mezi důležité služby obyvatelstvu. Osvětlení chodníků, ulic, silnic a veřejných prostranství má samozřejmě primárně za cíl poskytovat noční bezpečnost obyvatelům, řidičům a chodcům, kteří se v obci nebo městě pohybují.

Kvalitní veřejné osvětlení nejenže významně snižuje nehodovost, ale slouží také k ochraně lidského zdraví a soukromého i veřejného majetku. Dobrá viditelnost je tedy klíčovým faktorem pro prevenci nehod a významně přispívá v boji proti kriminalitě.

Veřejné osvětlení by mělo poskytovat nejen dostatečné množství světla, ale především jeho rovnoměrnost. Bohužel, ne zřídka se stává, že obce, ve snaze uspořit náklady za příkon elektrické energie, regulují veřejné osvětlení tím způsobem, že vypínají každý druhý světelný bod. Střídání úseků světla a tmy je ale jednou z nejnebezpečnějších situací, které mohou nastat. Lidské oko totiž není schopné přizpůsobovat se v rychlosti jedoucího vozu takovýmto změnám, a řidič tak snadno překážku nebo chodce přehlédne.

Veřejné osvětlení

2.

Spokojenost obyvatel

 

Veřejné osvětlení ovlivňuje nejenom bezpečnost a veřejný pořádek, ale přispívá také ke spokojenosti obyvatel a kvalitě života v obci. Díky vhodně zvoleným barvám světla pro jednotlivé aplikace, hladinám osvětlení i správnému směrování světla můžete skvěle podtrhnout atmosféru určitých míst města či obce tak, aby bylo světlo v souladu s okolní architekturou a s rytmem života daného místa. Tady je třeba říci, že k tomu vždy budete potřebovat profesionálního světelného technika a nejlépe jeho spolupráci s architekty, kteří už budou vědět, jak s nekonečnými možnostmi světla naložit.

3.

Veřejné osvětlení – vizitka obcí a měst

 

Správně navržené veřejné osvětlení by tedy mělo být vhodným doplňkem noční i denní atmosféry obce. Ve správných rukách je veřejné osvětlení skvělým nástrojem pro vytvoření příjemného prostředí, ve kterém se obyvatelům dobře žije, cítí se bezpečně a turisté se díky němu rádi vrací. Správně řešené městské osvětlení – to jsou kvalitně osvětlené ulice, zajímavě nasvícené budovy a zvýrazněné pamětihodnosti, a to vše při co nejnižších celkových nákladech osvětlovací soustavy.

Další tipy získáte z naší příručky ke stažení Veřejné osvětlení

 
 

Nabízíme vám komplexní soubor služeb od provádění revizí, servisu, výměnu poškozených výbojek a zajištění oprav až po celkové převzetí vašeho veřejného osvětlení pod naší správu, včetně zajištění dodávky elektřiny. V oblasti veřejného osvětlení se tak nemusíte o nic starat a můžete se plně věnovat správě vaší obce. 

1.

Pasport veřejného osvětlení a světelný audit​

 

V případě, že uvažujete o rekonstrukci nebo výstavbě nového osvětlení, zpracujeme vám v rámci naší služby pasport tj. zjištění technického stavu současného veřejného osvětlení. Dále připravíme projekt včetně světelného auditu, který popíše zásady řešení problematiky veřejného osvětlení, problematická místa a návod na zlepšení/řešení projektu.

2.

Rekonstrukce a modernizace veřejného osvětlení

 

Při rekonstrukcích osvětlení využíváme moderní technologie přinášející úsporu elektrické energie a výrazné zkvalitnění světelné pohody v obci. 

Díky instalaci kvalitních prvků do nové soustavy veřejného osvětlení docílíme významného snížení nákladů na údržbu.

Veřejné osvětlení

3.

Návrh a výstavba nového veřejného osvětlení

 

Spolupracujeme se světově významnými společnostmi v oblasti osvětlování, proto dokážeme při řešení rekonstrukce nebo nové výstavby optimalizovat novou soustavu veřejného osvětleni jak z pohledu investičních, tak především z pohledu celkových nákladů.

Tip: Naši rychlost, spolehlivost a flexibilitu si můžete vyzkoušet, třeba sjednáním jedné opravy nebo revize.

4.

Financování

 

Flexibilně vám navrhneme a zajistíme výhodné financování rekonstrukce VO ve vaší obci. Doba splácení rekonstrukce je variabilní – 3, 5 nebo i 10 let.

Výhody pro zákazníka

  • Moderní a úsporné veřejné osvětlení
  • Snížení spotřeby elektrické energie až o 80%
  • Snížení nákladů na údržbu
  • Zlepšení světelných podmínek vede k většímu bezpečí v obci
  • Lepší životní komfort obyvatel
  • Vyšší image obce

 

Ukázky řešení v praxi

Zavolejte nám

Morava Jaromír Uhde 737 241 807
Čechy Karel Říha 733 670 549

Naši pracovníci s vámi domluví všechny podrobnosti.

Zavoláme vám zpět

Máte-li zájem o sjednání služby, zanechte nám na sebe kontakt

Napište nám

Můžete nás kontaktovat na následující e-mailové adrese:

Morava jaromir.uhde@eon.cz Čechy karel.riha@eon.cz

Ozveme se vám nejpozději do 5 pracovních dní.