Veřejné osvětlení

Náš tým odborníků s letitými zkušenostmi vám připraví řešení na míru.

Je jedno, jestli potřebujete navrhnout nové osvětlení pro celou obec, vyměnit lampy na náměstí nebo jenom vybrat správná svítidla do školy. Vždycky to vymyslíme tak, abyste ušetřili a zároveň prospívali přírodě.

Veřejné osvětlení v kostce aneb co by měl starosta vědět

Proč rekonstruovat veřejné osvětlení?

1.

Bezpečnost za to stojí

 

Veřejné osvětlení patří mezi důležité služby obyvatelstvu. Osvětlení chodníků, ulic, silnic a veřejných prostranství má samozřejmě primárně za cíl poskytovat noční bezpečnost obyvatelům, řidičům a chodcům, kteří se v obci nebo městě pohybují.

Kvalitní veřejné osvětlení nejenže významně snižuje nehodovost, ale slouží také k ochraně lidského zdraví a soukromého i veřejného majetku. Dobrá viditelnost je tedy klíčovým faktorem pro prevenci nehod a významně přispívá v boji proti kriminalitě.

Veřejné osvětlení by mělo poskytovat nejen dostatečné množství světla, ale především jeho rovnoměrnost. Bohužel, ne zřídka se stává, že obce, ve snaze uspořit náklady za příkon elektrické energie, regulují veřejné osvětlení tím způsobem, že vypínají každý druhý světelný bod. Střídání úseků světla a tmy je ale jednou z nejnebezpečnějších situací, které mohou nastat. Lidské oko totiž není schopné přizpůsobovat se v rychlosti jedoucího vozu takovýmto změnám, a řidič tak snadno překážku nebo chodce přehlédne.

Veřejné osvětlení

2.

Spokojenost obyvatel

 

Veřejné osvětlení ovlivňuje nejenom bezpečnost a veřejný pořádek, ale přispívá také ke spokojenosti obyvatel a kvalitě života v obci. Díky vhodně zvoleným barvám světla pro jednotlivé aplikace, hladinám osvětlení i správnému směrování světla můžete skvěle podtrhnout atmosféru určitých míst města či obce tak, aby bylo světlo v souladu s okolní architekturou a s rytmem života daného místa. Tady je třeba říci, že k tomu vždy budete potřebovat profesionálního světelného technika a nejlépe jeho spolupráci s architekty, kteří už budou vědět, jak s nekonečnými možnostmi světla naložit.

3.

Veřejné osvětlení – vizitka obcí a měst

 

Správně navržené veřejné osvětlení by tedy mělo být vhodným doplňkem noční i denní atmosféry obce. Ve správných rukách je veřejné osvětlení skvělým nástrojem pro vytvoření příjemného prostředí, ve kterém se obyvatelům dobře žije, cítí se bezpečně a turisté se díky němu rádi vrací. Správně řešené městské osvětlení – to jsou kvalitně osvětlené ulice, zajímavě nasvícené budovy a zvýrazněné pamětihodnosti, a to vše při co nejnižších celkových nákladech osvětlovací soustavy.

Další tipy získáte z naší příručky ke stažení Veřejné osvětlení

 
 

Ukázky řešení v praxi

Veřejné osvětlení-Dobrá Voda u Českých Budějovic II
Veřejné osvětlení-Dobrá Voda u Českých Budějovic
Veřejné osvětlení- Zliv

Pro více více informací nás kontaktujte!

Zavolejte nám

Morava Jaromír Uhde 737 241 807
Čechy Karel Říha 733 670 549

Naši pracovníci s vámi domluví všechny podrobnosti.

Zavoláme vám zpět

Máte-li zájem o sjednání služby, zanechte nám na sebe kontakt

Berete na vědomí, že Vaše údaje uvedené v tomto formuláři budeme v nezbytném rozsahu zpracovávat za účely uvedenými na webové stránce www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů. Zde najdete také veškeré další informace ohledně zpracování osobních údajů.

Napište nám

Můžete nás kontaktovat na následující e-mailové adrese:

Morava jaromir.uhde@eon.cz Čechy karel.riha@eon.cz

Ozveme se vám nejpozději do 5 pracovních dní.