Zpět na projekty a hlasování

Refsite - portál pro sdílení referencí na energeticky úsporné technologie

Divoká karta Předkladatel: Refsite Group s.r.o.

Při nákupu technologií pro využívání obnovitelných zdrojů energie se hodí mít po ruce co nejvíc informací. Nejde jen o technická data od výrobců nebo prodejců, neméně důležité jsou také reálné zkušenosti lidí, kteří už dané produkty používají. Právě s tím pomáhá portál pro uživatelské reference Refsite.info.

Možná se vám to už stalo. Uvažovali jste o koupi tepelného čerpadla nebo třeba fotovoltaiky a narazili jste na zajímavý produkt vám neznámé značky. Jak je kvalitní? Bude dlouhá léta dobře sloužit, nebo si po roce fungování vyžádá generální opravu? Portál Refsite.info je zaměřen na uživatelské reference technických zařízení budov a v těchto otázkách budete mít díky němu jasno.

Portál Refsite.info je prvním nezávislým prostorem pro sdílení referencí firem ve stavebnictví na jednom místě. Co je ale důležité, budují ho sami majitelé nemovitostí, protože právě ti do systému vkládají své zkušenosti s firmami a produkty. Na rozdíl od uživatelských recenzí, které poskytují třeba vyhledávače zboží nebo cenové srovnávače, jde o ověřené reference konkrétních uživatelů a investorů, které je možné kontaktovat a domluvit si případně i osobní návštěvu.

Klíčovou funkcí portálu jsou reference zákazníků, jejichž platnost autoři portálu ověřují a dále aktualizují. Portál rovněž nabízí nejrůznější výpočetní nástroje pro vyhodnocení ekonomiky provozu tepelných čerpadel a další tepelné techniky. Problematiku využívání obnovitelných zdrojů energie v domácnostech autor portálu zároveň popularizuje pomocí podcastů, webinářů a blogu.

Portál Refsite.info výrazně napomáhá ke snižování informační asymetrie ve vztahu prodejce–zákazník. Cílem portálu je poskytovat ověřitelné uživatelské zkušenosti s produkty v oboru technických zařízení budov a stát se globální platformou pro sdílení referencí ve stavebnictví.


V čem je projekt výjimečný:

  • První český rádce a pomocník při výběru firmy dle referencí a hodnocení.
  • Reference nejsou anonymní, portál je ověřuje a průběžně aktualizuje.
  • Portál zobrazuje i kontakty na projektanty a auditory, kteří pomohou například s vyřízením dotací.
  • Lidé si na stránkách jednoduše spočítají návratnost investice do obnovitelných zdrojů energie.

Největší přínos projektu:

Refsite pomáhá běžným lidem s výběrem obnovitelných zdrojů a dodavatelských firem. Podkladem jsou mu k tomu ověřené reference a hodnocení současných zákazníků. Slouží také jako inspirace, jaké ekologicky šetrné řešení zvolit.