E.ON instaloval do své sítě v Česku stou veřejnou dobíječku pro elektromobily

Tuzemská síť dobíječek houstne a výrazným způsobem se na tom podílí také společnost E.ON. Jako jeden z největších investorů do veřejného dobíjení v Česku v minulém týdnu instaloval do své sítě stou veřejnou dobíjecí stanici. Stojí v Českých Budějovicích u supermarketu Terno.Tuzemská síť dobíječek houstne a výrazným způsobem se na tom podílí také společnost E.ON. Jako jeden z největších investorů do veřejného dobíjení v Česku v minulém týdnu instaloval do své sítě stou veřejnou dobíjecí stanici. Stojí v Českých Budějovicích u supermarketu Terno.

„Dosažená stovka je pro nás mezníkem. Z hlediska rostoucího počtu stanic jsem velký optimista. Už neplatí tvrzení, že infrastruktura je nedostatečná. Stejně jako my v E.ONu, buduje i konkurence a síť dobíjecích stanic již pokrývá víceméně celé území republiky,“ říká Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON. Tuzemské silnice v tuhle chvílí brázdí zhruba pět tisíc elektromobilů, které mohou využít okolo 700 dobíjecích veřejných stanic, které rychle přibývají. Jen společnost E.ON má ve výstavbě dalších šest desítek stanic. Na konci příštího roku by chtěla mít svou síť minimálně dvojnásobnou.

Aktuálně má E.ON ve své síti E.ON Drive v Česku 70 stanic vlastních a dalších 30 v partnerském programu, který na tuzemský trh přivedl. Kartu E.ON Drive pak využívá už přes dva tisíce uživatelů.