Ondřej Plojhar

Ondřej Plojhar

Technik rozvoje, oddělení Příprava investic a připojování západ, E.ON Distribuce, a.s.

Účastník absolventského programu Entry+ od 9/2014 do 10/2015.

1. Jak začala tvoje spolupráce se společností E.ON?

Poprvé jsem se se společností E.ON seznámil díky Letní energetické akademii v roce 2011. Do absolventského programu jsem se přihlásil zejména kvůli tomu, že jsem chtěl pracovat v oboru elektroenergetiky, který jsem studoval, a protože jsem chtěl zůstat v jižních Čechách.Ondřej Plojhar

2. Jakými odděleními jsi během absolventského programu prošel?

Začínal jsem na oddělení regionální správy v Českých Budějovicích, kde jsem měl  možnost se důkladně seznámit s distribučními zařízeními společnosti E.ON. Má druhá stáž byla na oddělení Rozvoje sítí západ, kde jsem řešil více pracovních úkolů, např. spolupráci na projektu recloserů či na studii posílení linky 110 kV v úseku Tábor – Humpolec. Na tomto oddělení jsem již zůstal, jelikož se naskytla příležitost práce na technickém plánování investic do obnovy distribuční sítě E.ON. Jsem rád, že jsem mohl zůstat právě zde, jelikož mám skvělé kolegy, práce mě baví a vidím možnosti dalšího rozvoje.

3. Jaká byla nejcennější zkušenost z programu Entry+?

Díky programu jsem měl možnost se učit od zkušených kolegů, vidět jejich práci v terénu a rozšířit si tak zásadním způsobem své znalosti. I proto bych absolventský program doporučil všem studentům elektroenergetiky.