K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesLetní energetická akademie

Letní energetická akademie je určena všem nadšeným studentům elektrotechniky, kteří chtějí v létě zažít něco neobvyklého, seznámit se s novými lidmi, poznat, jak funguje energetická společnost a její provozy, a doplnit tak své teoretické znalosti praktickými zkušenostmi.

Během jednoho týdne vás odborníci společnosti E.ON seznámí s aktuálními tématy energetického trhu a vezmou vás na exkurze do různých zařízení. Můžete tak s námi navštívit bioplynovou stanici, vodní elektrárnu, rozvodnu nebo vidět práci pod napětím.

Kdy proběhne?

Další ročník Letní energetické akademie se bude konat v létě (červenec-srpen) 2017 v Českých Budějovicích.

Jak se můžete přihlásit?

Výběrové řízení pro rok 2017 spustíme v průběhu jara 2017. Bližší informace zveřejníme na kariérní stránce společnosti E.ON a přihlašování bude probíhat prostřednictvím E.ON globální burzy práce.

Zůstaňte s námi v kontaktu díky facebookové stránce E.ON Kariéra a žádné novinky vám neutečou!

Jaký byl ročník 2016?

Do Letní energetické akademie 2016 se zapojily téměř dvě desítky vysokoškoláků, kteří v současnosti studují elektrotechniku a energetiku na Českém vysokém učení technickém v Praze, Vysokém učení technickém v Brně či Vysoké škole báňské v Ostravě.  Do jihočeské metropole se tak sjeli účastníci z různých koutů České republiky, kteří měli příležitost nahlédnout pod pokličku společnosti E.ON, a to prostřednictvím 12 odborných přednášek a 12 exkurzí v krásném prostředí jižních Čech.

V dopoledním programu se studenti zúčastnili řady zajímavých přednášek, kde se řešila nejen tradiční témata jako je výroba elektřiny a tepla, elektrizační soustava aj., ale i nové trendy v energetice jako je například smart metering. Pravděpodobně největší úspěch sklidila odborná diskuze s manažery společnosti, při které se diskutovalo o aktuálních projektech na daných odděleních i o možnostech potenciální spolupráce se studenty, například při psaní diplomové práce nebo pracovní stáži.

Odpolední program se nesl vždy v duchu exkurzí přímo v provozu. Během týdne navštívili studenti bioplynovou stanici Třeboň, rozvodnu Dasný, teplárnu Mydlovary, Transformovnu 110/22 kV, vodní elektrárnu Soběnov a celou řadu dalších pracovišť, kde studenty s nadšením provedli zkušení průvodci celým provozem a vysvětlili, jak co funguje. Pomyslnou „třešinkou na dortu“ byla ukázka oktoptéry tzv. dronu, s jehož pomocí jsme pořídili úžasné snímky všech účastníků skupiny z ptačí perspektivy.

Foto1Foto2

Foto3Foto4

foto5Foto6Foto7