O Markovi

Marek GeržaU firmy E.ON pracuji jako elektromontér na Operativním pracovišti distribučních služeb ve Zlíně.

Provádím preventivní údržbu, opravuji poruchy na síti nízkého a vysokého napětí a připravuji pracoviště pro dodavatelské firmy. Vyjma toho montuji a kontroluji elektroměry u našich zákazníků. Naštěstí na to všechno nejsem sám, protože pracuji ve dvojici s kolegou.

Všechny úkoly nám posílá náš nadřízený e-mailem do mobilní kanceláře a my mu zase posíláme hlášení o tom, jak jsme zadané úkoly splnili.

K dispozici máme moderní pracovní náčiní, spolehlivé ochranné prostředky a v neposlední řadě terénní Land Rover, který používáme jako služební vůz.

Jeden týden v měsíci držím po běžné pracovní době pohotovostní službu, při které vyjíždím z domova k poruchám nahlášeným na call centrum.

Do práce mě ale mohou povolat i extrémní rozmary počasí. Třeba v roce 1996 jsem pomáhal kolegům likvidovat dopady sněhové kalamity na Vysočině. V roce 2007 jsem zase vyjel do jižních Čech opravovat škody na vedení, které způsobil orkán Kyrill.

Zákazníkům se vždycky snažím v rámci svých pravomocí a možností vyhovět, i když to někdy není snadné.

Na mé práci se mi líbí, že je pestrá a akční, žádná rutina. Jsem stále v terénu, na vedení pracuji za každého počasí a v jakoukoli denní dobu, na zemi i ve výškách. Vyjma zkoušečky a šroubováku se umím ohánět i motorovou pilou a jak už jsem zmínil, občas sednu i k PC.