Roman Remeš

technik-romanU společnosti E.ON pracuji jako koordinátor Operativního pracoviště distribučních služeb. A co že vlastně dělám?

Kdybych to měl říct jednou větou, tak organizuji odstraňování poruch na vedení nízkého i vysokého napětí. Ale pokud bych to měl trochu rozvést, tak bych zmínil koordinaci našich montérů, kteří se pohybují v terénu, dodávky materiálu a vybavení, správu vozového parku a také hlídání rozpočtu všech prováděných akcí. To všechno znamená hodně zodpovědnosti, kterou naštěstí nenesu jenom já.

Když se nahromadí hodně práce, tak zaskočím i jako řadový montér, zejména při přípravě pracovišť pro dodavatelské firmy nebo při údržbě energetických zařízení. Nejvíc zabrat nám dají velké havárie nebo živelné katastrofy.

Při práci využívám nejmodernější přístroje, například podzemní zařízení vytyčuji pomocí hledačky a při odhalování závad na elektrických zařízeních sáhnu po termokameře.

Čas od času mívám po skončení normální pracovní doby pohotovostní službu. Jsem při ní sice doma, ale v případě potřeby jsem připravený vyrazit služebním autem tam, kde je mě zapotřebí.

Mám svou práci rád, protože je různorodá a v drsnějším počasí i docela adrenalinová. Moji kolegové jsou fajn a mezi zákazníky potkávám spousty zajímavých lidí. Těší mě, když jsou s mou prací a službami naší firmy spokojení.