Pracovníci firmy s.n.o.p. v Písku testovali zapůjčený elektromobil od E.ON

Mezi zaměstnanci byl o vůz velký zájem a i já sám jsem si jej rád vyzkoušel. Byl jsem překvapen, jak je vnitřní prostor, ač to tak nevypadá, prostorný a pohodlný", pochvaluje si Josef Nešvara, manažer údržby strojů. A ředitel závodu s.n.o.p Písek Petr Pechek dodává: „tento elektromobil je ideální pro jízdu po městě, nejenom pro svoji velikost v případě parkování, ale hlavně oceňuji ekologický provoz bez škodlivých emisí".

Nejvíce se vozidlo využívalo k jízdám mezi závodem, průmyslovou zónou, kde firma sídlí a externím skladem. Ale sloužilo také k jízdám do Českých Budějovic, Strakonic a Blatné. Celkem bylo najeto 4 126 km bez nehod a za dobu používání se nevyskytla žádná závada.

Máme velkou radost, že se vůz osvědčil a mohli jsme tak udělat další krůček k podpoře a rozvoji ekologické dopravy," říká Eva Fürst, manažerka Smart Mobility E.ON Česká republika a doplňuje: „společnost E.ON jako první uvedla na české silnice elektromobily smart ed ve spolupráci se společností Mercedes-Benz již v roce 2010. Většinu z 25 vozů zapůjčuje bezplatně ke zkušebnímu provozu, a tak například se smartem jezdí pražská záchranná služba, můžete jej vidět také v Zoo Praha či s logem humanitární organizace ADRA."

Energetická společnost E.ON i nadále intenzivně pokračuje v podpoře a rozvoji ekologické dopravy. Má k dispozici auta na pohon CNG (stlačený zemní plyn), postupně vzniká síť nabíjecích stanic a plniček CNG. Je to další krok být zákazníkům partnerem pro energeticky úsporná řešení a efektivní využívání energetických zdrojů.

 

Hlavní činností francouzské společnosti s.n.o.p. je lisování a svařování ocelových dílů pro automobilový průmysl. Společnost je součástí Groupe FSD, který má celkem dvacet osm výrobních závodů nejen po celé Evropě, ale i v Asii a v Africe. Závod v Písku je situován v průmyslové zóně, má rozlohu 15 600 m2 a zaměstnává cca 550 zaměstnanců.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největší soukromý poskytovatel energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,2 milionu zákazníků a tím má podíl na trhu ca. 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4.000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činní ca. 5,5%.

Tiskový mluvčí

Vladimír Vácha

387 862 303

vladimir.vacha@eon.cz

V otázce koncernové komunikace se obraťte na mluvčího společnosti E.ON Česká republika, s.r.o.