K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Čím vyniká horské elektrokolo?

Témata

 • Elektrická kola poslouží ve městě i v přírodě. Typ kola je vhodné zvolit podle náročnosti cyklotras.
 • Pokud se chystáme sjíždět náročnější terén, ideální volbou je k tomu uzpůsobené horské elektrokolo.

Typů elektrokol je několik, mohou být městská, skládací, horská, trekkingová i turistická. Pokud ale hledáme dopravní prostředek, který zvládne jízdu také v náročnějším terénu, vhodné pro nás bude spíše horské elektrokolo.

Horská elektrická kola mají přizpůsobenou konstrukci, rozměry a pneumatiky tak, aby zvládla právě také těžší terén. Velikost rámu (délka tyče, na které je připevněno sedadlo, od šlapadla po středovou horizontální osu) je měřena v palcích (to je 2,54 cm) a dosahuje 15 až 23 ". Prodejci slibují dojezd až 205 km, podle typu baterie. Kvalitní horské elektrokolo těžko seženete za méně než 20 000 Kč. Nejkvalitnější stroje stojí statisíce korun, přičemž záleží na materiálech, vybavení, značce i provizi obchodníka.

RADA

Solidní prodejce vám dovolí, abyste vybrané elektrokolo nejdříve osobně vyzkoušeli a teprve potom případně koupili. V sedle možná strávíte celé dny a víkendy, měli byste cítit oporu, bezpečí a přiměřené pohodlí.

Výlety do přírody na horském elektrokole

Náročná cykloturistika si žádá adekvátní výbavu, která zvládne dopravit svého jezdce i po rozmanitém a náročném terénu. Na dobrodružnější výlety po přírodních stezkách je vhodným dopravním prostředkem právě horské elektrokolo. To se hodí i v případě, kdy vozíte děti na tažné tyči nebo v dětské sedačce.

Na horském elektrokole můžete jezdit kamenitými i hliněnými stezkami, ale také po betonové cestě, přičemž je dobré mít na paměti, že druh plášťů, zdvih pérování ani geometrie rámu nemusí být pro ježdění na silnici vždy ideální. Pokud jsou však tato elektrokola osazena užším pláštěm, dovybavená blatníky či světly, bývá jejich využití univerzální. 

Někteří prodejci horských elektrokol nabízí pánskou a dámskou variantu tohoto elektrického dopravního prostředku. U pánské verze je horní trámová trubka vedena výše, pro dámské kola je snížená a vede směrem šikmo dolů od místa řízení.

TIP

Kvalitní a zároveň levný elektrický bicykl najdete v akčním katalogu. Všechny městské, krosové, trekingové, horské, dámské i skládací modely nesou jméno důvěryhodného výrobce. Na elektrokolo značky Lectron vám zprostředkujeme slevu až 4 000 Kč!

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  61
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  59
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*