K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*
7

Jak vybrat elektrokolo?

Témata

 • Při výběru elektrokola zvažujte nejen cenu, ale také typ, který je pro vaše využití nejlepší.
 • Vybírat se dá podle náročnosti cyklotras, hmotnosti, baterie, značky a peněz.

RADA

Pokud holdujete domácímu kutilství, využijte předpřipravené sady součástek, se kterými můžete tradiční bicykl vybavit elektrickým pohonem. Ale stejně levně seženete také zánovní značkové modely.

Jak vybrat elektrokolo v 5 krocích

 1. Popřemýšlejte, jestli nemáte specifické požadavky. Majitelé malých bytů, automobilisté a milovníci dovolenek možná ocení skládací - lehce přepravné modely. Ženám mohou vyhovovat dámská elektrokola, jejichž snížený rám usnadňuje nasedání.
 2. Náročnost vyjížděk hraje klíčovou roli v úvahách, jak vybrat elektrokolo. Při cestách na nákup stačí městské modely. Na cyklostezky vyberte raději krosové, nebo trekingové elektrokolo, které má navíc blatníky, světlo a držadlo pro zavazadlo. Nejodvážnějším sportovcům sluší horská elektrokola.
 3. Omezte výběr podle celkové hmotnosti a kapacity baterie. Je rozdíl, jestli stroj váží 20, nebo 26 kilogramů – respektive zda akumulátor pojme 350, či 550 watthodin. Chcete opravdu lehký bicykl, kterému jediné nabití postačí na dlouhou cestu? Potom už víte, jak vybrat elektrokolo.
 4. Závodníci budou hledat značkové výrobky a komponenty, které získaly důvěryhodnost v mnoha testech a praktických zkouškách. Dobrou pověst mají například pohonné systémy Yamaha a Bosch. Vyhledávaná jsou elektrokola KTM, Apache nebo Scott.
 5. Hledáte minimální cenu? V takovém případě zvažte, jestli chcete alespoň nějaké smluvní záruky. Například v bazaru budete těžko reklamovat případnou poruchu. Jinak jsou cenovky samozřejmě důležitým vodítkem, jak vybrat elektrokolo.
TIP

Stále nevíte, jak vybrat elektrokolo? Zužme výběr na akční katalog, který obsahuje městská, krosová, trekingová a horská, samozřejmě také dámská a skládací elektrokola. Na značkové modely vám zprostředkujeme slevu až 4 000 Kč!

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  61
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  59
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*