K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*
5

Kolik stojí a co obnáší domácí plnička CNG?

Témata

 • Automobil může načerpávat svoje palivo i doma v garáži.
 • Stačí motor na stlačený zemní plyn a plnící zařízení pro pomalé plnění (mezinárodně známé jako VRA -Vehicle Refuelling Appliance, česky nazývané domácí plnička CNG).
 • Ovšem pro většinu řidičů jsou výhodnější veřejné plnicí stanice CNG, kterých rychle přibývá.

RADA

Pokud chcete především ušetřit, při porovnávání alternativ a kalkulaci případných nákladů zohledněte najezděnou vzdálenost. Domácí plnička CNG vyjde pravděpodobně nejlépe při častých a dlouhých cestách, eventuálně pro početnější firemní „flotilu“ automobilů. 

Domácí plnička CNG se vyplatí, pokud hodně jezdíte

Automobil můžete samostatně tankovat prakticky všude, kde máte zavedený zemní plyn a elektřinu. Domácí plnička CNG přivedenou chemickou směs stlačí, vy nejdříve nasadíte hadici na příslušný ventil vozidla a – začíná plnění. Celé zařízení může nainstalovat pouze odborná servisní firma, ovšem tento proces bývá poměrně rychlý a snadný.

Domácí plnička CNG stojí kolem 150 000 Kč. Pořizovací investici dostanete zpátky, teprve až najezdíte velkou vzdálenost. Když počítáme s úsporou 0,3 Kč/km, vložené peníze ušetříte za 500 000 kilometrů. „Domácí plnička CNG“ se tedy může vyplatit například firmě, která vytíží několik vozů nebo vysokozdvižných vozíků na stlačený zemní plyn. Osobní automobil natankuje zhruba za 3 hodiny, ovšem aktuálně v tuzemsku seženeme i pomalejší, nebo rychlejší verze.

TIP

Specializovaná kalkulačka vám spočítá, jak výhodný je stlačený zemní plyn z veřejných čerpacích stanic, oproti benzínu nebo naftě. Zadáte jenom základní informace, jako například typ vozidla a pohonné hmoty. Kalkulačka potom vyčíslí ekonomickou a ekologickou úsporu paliva!

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  63
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  62
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*