E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí auto na CNG

Pro podnikatele
  • Na trhu jsou dnes desítky modelů osobních vozů a dodávek vozů na CNG. 
  • Nejlevnějším vozidlem na CNG na českém trhu je třídveřová Škoda Citigo či Seat Mii. Nechybí ani Octavia na CNG nebo dodávka Mercedes-Benz Sprinter.
  • Ve srovnání s benzínovými auty jsou vozy na CNG dražší o 30 až 50 tisíc korun. Cena aut na naftu a CNG je téměř srovnatelná. 

Automobily na CNG nyní patří k nejoblíbenější alternativě benzínu a nafty. Běžně se stávají součástí firemních flotil. Hlavním důvodem jsou nižší provozní náklady – kilometr s nimi ujedete za méně než 1 korunu. Snižují také objem emisí vypouštěných do vzduchu a současně jsou cenově dostupné. Zatímco nejběžnější nové elektromobily se prodávají za milion korun, vozy na CNG pořídíte za 300 až 500 tisíc korun. Dražší jsou modely Mercedes-Benz, luxusnější vozy nebo dodávky na CNG.

Nejlevnější vozy na CNG

K aktuálně nejlevnějším vozům na CNG patří malá kompaktní auta pro městský provoz, jako je Seat Mii. Dražší jsou opak větší vozy na CNG. Například Škoda Scala ve verzi  G-TEC stojí  přlibližnš 460 000 Kč. V podobné cenové hladině jsou k dostání také auta značky SEAT. 

Víte, že když budete jezdit na CNG, ušetříte až 50 % nákladů na provoz auta? Přesnou úsporu oproti benzínu nebo naftě si spočítejte v naší speciální kalkulačce.

Dodávky na CNG

Rovněž v případě dodávek na CNG můžete vybírat hned z několika modelů. Mercedes-Benz Sprinter o objemu přepravního prostoru 9 kubíků a výkonu 115 kW pořídíte za necelých 794 tisíc korun. Za variantu s objemem přepravního prostoru 14 kubíků si připlatíte, stojí 858 900 korun. Dodávky na CNG nabízí též automobilka Fiat. Model Ducato můžete mít za 799 tisíc korun, přepravní prostor je v tomto případě 15 kubíků.