K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Kolik energie a peněz spotřebuje elektrická tříkolka?

 • Elektrická tříkolka funguje obdobně jako elektrokolo. Cena nejlevnějších elektrických tříkolek se u nás pohybuje kolem 15 000 Kč.
 • Díky dobré stabilitě na zpevněném povrchu si elektrické tříkolky nachází oblibu hlavně mezi seniory. Výhodou elektrických tříkolek je také snadná přeprava menších nákladů.

Hledáte dopravní prostředek vhodný na nákupy nebo jen kratší projížďky? Dobře ovladatelná elektrická tříkolka je ideálním dopravním i přepravním prostředkem, a to zejména pro seniory.

Rozdíl oproti běžným tříkolkám je v přidaném elektromotoru a baterii, který značně ušetří lidskou námahu. Jízda na elektrické tříkolce je podobná, jako na běžném elektrokole - šlapete na pedály a motor vám s jízdou pomáhá. Stejně jako elektrokola má i většina elektrických tříkolek tři režimy jízdy (různou intenzitu elektrické dopomoci ke šlapání), které si řidič nastavuje dle svých potřeb.

Dojezdová vzdálenost elektrických tříkolek se pohybuje od 40 do 60 km na jedno nabití baterie. Cena nejlevnějších elektrických tříkolek se u nás pohybuje kolem 15 000 Kč. Propracovanější stroje se mohou cenově přiblížit až ke stotisícům korun.

Pozor na jízdu po nezpevněných cestách

S tříkolkou najedete pohodlně na drobné překážky, jako je například patník. Pozor by si ale řidiči měli dát na nerovném terénu, ke kterému nejsou tříkolky příliš vhodné a kde může dojít i k jejich převrácení. Právě kvůli vratkosti doporučují výrobci elektrické tříkolky využívat spíše pro dopravování na zpevněných, zejména asfaltových cestách.

Mohlo by vás také zajímat

 • Vyplatí se elektromobil?

  Elektromobil jezdí tiše a přitom nevypouští žádné škodlivé emise.

  37
  Více
 • Kolik stojí nejlevnější elektromobil? Cena vás překvapí

  Elektrický pohon má poloviční, nebo dokonce čtvrtinové provozní náklady ve srovnání s konvenčním spalovacím...

  29
  Více
 • Vyplatí se elektroauto?

  S elektroautem přejedete mezi Prahou a Brnem za 100 korun, možná i levněji. Baterii pohodlně dobijete...

  25
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*