K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesZeptejte se nás

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

7

Jaké dotace nabízí Nová zelená úsporám 2016?

Témata

 •  Žádost o podporu můžete prostřednictvím internetového formuláře prakticky okamžitě vyplnit a adresovat Státnímu fondu životního prostředí.
 •  Platí totiž kontinuální dotační výzva Nová zelená úsporám 2016 – 2021, která motivuje k rozumným stavebním investicím. 

RADA

Nová zelená úsporám 2016 reflektuje žadatelovu útratu, takže na chytrých investicích zbytečně nešetřete. Maximální podpora dosáhne 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů (pro rodinné domy), nebo 10 milionů Kč a 20 % uznaných nákladů (pro bytové domy, které však na svoji kontinuální výzvu teprve čekají).

Nová zelená úsporám 2016 právě probíhá

Ministerstvo životního prostředí obnovilo známý a oblíbený dotační program, pouze lehce pozměnilo název projektu a zlepšilo podmínky. Obyvatelé české republiky prostřednictvím internetových vyhledávačů poměrně často poptávají sousloví „Nová zelená úsporám 2016“, ovšem žádosti o podporu mohou podávat pravděpodobně až do roku 2021. Dotace získají hlavně domácnosti, ale také obce a možná bytové domy.

Mezi podporované úpravy patří:

 • zateplení obálky budovy, střechy, stropu, podlahy, výměna oken a dveří
 • odstranění neekologického zdroje tepla (spalujícího například uhlí, koks, uhelné brikety nebo mazut) a instalace hospodárnějšího (například kotle na biomasu, tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle)
 • instalace solárního termického systému (i v tomto případě využijte dotační program Nová zelená úsporám 2016)
 • instalace automatického větracího systému, který zvládá rekuperaci tepla (zužitkuje tepelnou energii odpadního vzduchu)
 • stavbu v takzvaném pasivním standardu (díky moderním architektonickým postupům, zateplení a automatickému větrání) potom stačí vytápět jenom v extrémních mrazech).
TIP

Navštivte naše poradenské centrum, abychom probrali možnosti energetických a finančních úspor osobně! Častým tématem našich konzultací jsou rekonstrukce domů, kvalitní osvětlení a vytápěcí systémy, nebo právě dotační programy.

 

Mohlo by vás také zajímat

 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  53
  Více
 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  52
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  44
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Najděte rychle, co potřebujete

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*