Co je internet věcí? 2

Elektřina Moderní technologie Spotřebiče

  •  Inteligentních technologií s označením „smart“ přibývá.
  •  Dohromady tvoří síť, která rozšiřuje internet počítačů do takzvaného internetu věcí.

Technologický vývoj lze stěží zastavit. V 19. století jsme stroje učili pracovat, o století později se již učily samostatně "myslet" a ve 21. století se učí "chápat" člověka nebo jiný stroj, aby mohly adekvátně reagovat a plnohodnotně spolupracovat. A nejde přitom jenom o stolní počítače a notebooky, které prostřednictvím kabelů a bezdrátových signálů tvoří tradiční internet.

Internet věcí propojuje různá zařízení a domácí spotřebiče a moderní elektroniku. To vše, tedy chytré telefony, hodinky nebo třeba žaluzie patří do jednoho systému, který ovládáme na dálku prostřednictvím řídících programů a aplikací uložených například v tabletu s připojením k internetu. Potřebujete zapnout "chytré topení" na dálku? S vhodnou mobilní aplikací v chytrém telefonu a nějakou tou chytrou krabičkou to už dnes není žádný problém.

RADA

Chytrou domácnost jsme zadarmo půjčili stovce zájemců, aby optimalizovali svoje výdaje během topné sezóny, vyzkoušeli si internet věcí v běžném životě a popsali nám svoje zkušenosti. Sledujte projekt Energie pod kontrolou na našem Facebooku.

Internet věcí propojí vše na elektřinu

Internet věcí se uplatní v elektronice, průmyslu, zdravotnictví i automobilismu. Propojit lze veškerá zařízení, která ke svému provozu potřebují elektrickou energii, jako je například chladnička, pračka, světla, ale také třeba automobil.

 

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.