K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies



Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

Kde probíhá recyklace stavebního odpadu?

Témata

 • Na území ČR je ročně vyprodukováno zhruba 14 milionů tun stavebního odpadu, jehož separaci mají na starosti recyklační střediska.
 • Některé oborové společnosti založily ARSM (Asociaci pro rozvoj recyklace stavebních materiálů v České republice) a doporučují specializovanou burzu recyklátů.

Recyklace stavebního odpadu snižuje náklady

Efektivnějším zužitkováním vlastních zbytků chráníme přírodní zdroje, zlevňujeme výrobu a také koncové ceny nových produktů. Nejběžnějším způsobem recyklace stavebního odpadu je drcení. Podle lokality můžeme rozdělit práce následovně:

 • A/ Recyklace stavebního materiálu na stavbě , čili přímo v místě vzniku. Podmínkami jsou vhodné prostory a souhlas orgánů státní správy. Výhoda – minimální náklady za odvoz materiálu a skládkovné, možnost okamžitého využití recyklátu. Nevýhoda – formality a ztráta času při shánění úředního souhlasu.
 • B/ Recyklace stavebního materiálu ve specializované firmě , kam doputuje například prostřednictvím obecního sběrného dvoru . Začíná tříděním, pokračuje zpracováním a vrcholí prodejem recyklátů. Výhoda minimální ekologická zátěž stavby, málo formalit. Nevýhoda – finanční náročnost, která zahrnuje náklady na zpracování a dopravu.
TIP

Každoročně v dubnu probíhá akce Ukliďme Česko. Desetitisíce dobrovolníků čistí tuzemskou krajinu, aby naše domovina prokoukla. Projekt uspěl v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.





Mohlo by vás také zajímat

 • Jak správně třídit odpad?

  Tříděním odpadu v domácnosti ušetříte.

  39
  Více
 • Jaké výhody má CNG (stlačený zemní plyn)?

  CNG je stlačený zemní plyn. Komprimované fosilní palivo využijí především automobilisté, aby jezdili levněji,...

  36
  Více
 • Jak poznám dobré elektrokolo?

  Dobré elektrokolo vyhoví vašim osobním požadavkům, které rozhodují při výběru správného stroje.

  36
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*