E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Čím vyniká horské elektrokolo?

Jednostopá vozidla Elektřina Investice Životní prostředí Moderní technologie

  • Elektrická kola poslouží ve městě i v přírodě.
  • Typ kola je vhodné zvolit podle náročnosti cyklotras.
  • Pokud se chystáte sjíždět náročnější terén, ideální volbou je k tomu uzpůsobené horské elektrokolo.

Typů elektrokol je několik, mohou být městská, skládací, horská, trekkingová i turistická. Pokud ale hledáme dopravní prostředek, který zvládne jízdu také v náročnějším terénu, vhodné pro nás bude spíše horské elektrokolo.

Horská elektrická kola mají přizpůsobenou konstrukci, rozměry a pneumatiky tak, aby zvládla právě také těžší terén. Velikost rámu (délka tyče, na které je připevněno sedadlo, od šlapadla po středovou horizontální osu) je měřena v palcích (to je 2,54 cm) a dosahuje 15 až 23 ". Prodejci slibují dojezd až 205 km, podle typu baterie. Kvalitní horské elektrokolo těžko seženete za méně než 20 000 Kč. Nejkvalitnější stroje stojí statisíce korun, přičemž záleží na materiálech, vybavení, značce i provizi obchodníka.

RADA

Solidní prodejce vám dovolí, abyste vybrané elektrokolo nejdříve osobně vyzkoušeli a teprve potom případně koupili. V sedle možná strávíte celé dny a víkendy, měli byste cítit oporu, bezpečí a přiměřené pohodlí.

Výlety do přírody na horském elektrokole

Náročná cykloturistika si žádá adekvátní výbavu, která zvládne dopravit svého jezdce i po rozmanitém a náročném terénu. Na dobrodružnější výlety po přírodních stezkách je vhodným dopravním prostředkem právě horské elektrokolo. To se hodí i v případě, kdy vozíte děti na tažné tyči nebo v dětské sedačce.

Na horském elektrokole můžete jezdit kamenitými i hliněnými stezkami, ale také po betonové cestě, přičemž je dobré mít na paměti, že druh plášťů, zdvih pérování ani geometrie rámu nemusí být pro ježdění na silnici vždy ideální. Pokud jsou však tato elektrokola osazena užším pláštěm, dovybavená blatníky či světly, bývá jejich využití univerzální. 

TIP

Hledáte kvalitní elektrokolo? Nenechte si ujet slevu 2 000 nebo 3 000 Kč na elektrokola značky Lectron 

Někteří prodejci horských elektrokol nabízí pánskou a dámskou variantu tohoto elektrického dopravního prostředku. U pánské verze je horní trámová trubka vedena výše, pro dámské kola je snížená a vede směrem šikmo dolů od místa řízení.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.