Jak probíhá recyklace plastů? 6

Odpad Životní prostředí Etika Česká republika

  •  Ročně vhodíme do žlutých kontejnerů průměrně 25 kilogramů plastu a výhody pociťuje celá společnost.
  •  Recyklace plastů znamená levnější výrobu nových produktů, které všichni využíváme v domácnosti, na zahradě nebo na pracovišti.

TIP

Každoročně v dubnu probíhá akce Ukliďme Česko. Desetitisíce dobrovolníků čistí tuzemskou krajinu, aby naše domovina prokoukla. Projekt uspěl v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.

Recyklace plastů vede například od PET láhve k nové bundě

Recyklace plastů začíná na dotřiďovací lince, kde pracovníci a pracovnice separují všechno nepatřičné a obsah dále rozdělují podle druhu. Takto roztříděné materiály putují k jednotlivým odběratelům. Nové plastové výrobky vyrábějí profesionální průmyslové podniky. Recyklace plastů zahrnuje i zdánlivě bezcenné zbytky, které bývají vhodné například pro stavební účely .

Spousta věcí v naší blízkosti je z vytříděných odpadů a často to ani nepoznáme. Plastovým recyklátem lze naplnit vnitřky bund a spacáků, můžeme z něj vyrobit sáčky i plastové kyblíky. Víte, že asi 50 recyklovaných PET láhví stačí na výrobu fleesové bundy?

RADA

Nikdy nespalujte plasty v domácnosti, aby nedocházelo k uvolňování sloučenin, které mohou způsobit vážná onemocnění – včetně astmatu a rakoviny. Třídění, stejně jako následná recyklace plastů může teoreticky zamezit závažným přírodním katastrofám.

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.