E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak probíhá recyklace plastů?

Odpad Životní prostředí Etika Česká republika

  •  Ročně vhodíme do žlutých kontejnerů průměrně 25 kilogramů plastu a výhody pociťuje celá společnost.
  •  Recyklace plastů znamená levnější výrobu nových produktů, které všichni využíváme v domácnosti, na zahradě nebo na pracovišti.

TIP

Každoročně v dubnu probíhá akce Ukliďme Česko. Desetitisíce dobrovolníků čistí tuzemskou krajinu, aby naše domovina prokoukla. Projekt uspěl v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.

Recyklace plastů vede například od PET láhve k nové bundě

Recyklace plastů začíná na dotřiďovací lince, kde pracovníci a pracovnice separují všechno nepatřičné a obsah dále rozdělují podle druhu. Takto roztříděné materiály putují k jednotlivým odběratelům. Průmyslovým podnikům, které s recyklovaným plastem pracují. Recyklace plastů zahrnuje i zdánlivě bezcenné zbytky, které bývají vhodné například pro stavební účely .

Spousta věcí v naší blízkosti je z vytříděných odpadů a často to ani nepoznáme. Plastovým recyklátem lze naplnit vnitřky bund a spacáků, můžeme z něj vyrobit sáčky i plastové kyblíky. Víte, že asi 50 recyklovaných PET láhví stačí na výrobu fleesové bundy?

RADA

Nikdy nespalujte plasty v domácnosti - třeba v kotli či kamnech. Při spalování plastů v domácnosti se uvolňuje řada toxických látek, které mohou způsobit vážná onemocnění – včetně astmatu a rakoviny. Ačkoli je některé plasty možné využívat k energetickým účelům (spalování za vysokých teplot s následným čištěním spalin), nejlepší cestou k jejich likvidaci je třídění a recyklace. 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.