E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak vyrobit větrnou elektrárnu?

Elektřina Kutil Moderní technologie

  •  Kdo má šikovné ruce a chce ušetřit za elektřinu, může se pokusit vyrobit větrnou elektrárnu.
  •  Není to však úplně jednoduché a vyžaduje to také adevátně vybavenou dílnu a elektrotechnické znalosti.
  •  Jednodušší cestou je zakoupit větrnou elektrárnu od některého z výrobců.
  •  Získáte tak už hotové a odladěné zařízení, které mnohem lépe integrujete do energetických systémů v domě.

Jak vyrobit větrnou elektrárnu podle historického časopisu

Domácí kutilství začíná těžce nabytými zkušenostmi nebo pečlivým studiem, pokračuje osobitou kreativitou a často také improvizací. Žádný postup není jediný správný, k cíli vždycky vedou různé cesty. Zkušení kutilové pamatují na historický časopis „Udělej si sám“, kde vyšel například návod, jak vyrobit větrnou elektrárnu. Základem byla zdánlivě prostá konstrukce, ale podrobnější seznam součástí už vypadá složitěji:

  1. Alternátor s regulátorem a měničem
  2. Vrtule
  3. Nosič alternátoru a stabilizátor
  4. Upevnění konstrukce ke stožáru a sběrač proudu
  5. Stabilizátor a štít regulátoru s tlumičem
  6. Zajištění a zakotvení konstrukce
TIP

Pořídit si a instalovat domácí větrnou elektrárnu je poměrně složité. O to jednodušší je ale využití solární energie. Navrhneme vám solární systém na míru, nainstalujeme jej, a navíc vám pomůžeme se získáním dotace až 170 000 Kč.

Už je z tohoto seznamu je patrné, že vyrobit funkční větrnou elektrárnu není snadné a zdaleka to přesahuje znalosti a schopnosti běžných domácích kutilů. Pokud se však přece jen chcete do výroby větrné turbíny pustit a hledáte návod, zkuste prohledat odborné weby a poptejte se po informačních materiálech v technické knihovně. A nezapomeňte, že i při stavbě malé větrné elektrárny je nutné pečlivě vědět, co děláte. Přece jen se zde pracuje s elektřinou.

RADA

Chcete zvýšit svou energetickou nezávislost a snížit účty za vytápění i ohřev vody? Zkuste další šetrné způsoby výroby energie s E.ON.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.