E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak vyrobit větrnou elektrárnu?

Elektřina Kutil Moderní technologie
  •  Kdo má šikovné ruce a chce ušetřit za elektřinu, může se pokusit vyrobit větrnou elektrárnu.
  •  Není to však úplně jednoduché a vyžaduje to také adevátně vybavenou dílnu a elektrotechnické znalosti.
  •  Jednodušší cestou je zakoupit větrnou elektrárnu od některého z výrobců.
  •  Získáte tak už hotové a odladěné zařízení, které mnohem lépe integrujete do energetických systémů v domě.

Jak vyrobit větrnou elektrárnu podle historického časopisu

Domácí kutilství začíná těžce nabytými zkušenostmi nebo pečlivým studiem, pokračuje osobitou kreativitou a často také improvizací. Žádný postup není jediný správný, k cíli vždycky vedou různé cesty. Zkušení kutilové pamatují na historický časopis „Udělej si sám“, kde vyšel například návod, jak vyrobit větrnou elektrárnu. Základem byla zdánlivě prostá konstrukce, ale podrobnější seznam součástí už vypadá složitěji:

  1. Alternátor s regulátorem a měničem
  2. Vrtule
  3. Nosič alternátoru a stabilizátor
  4. Upevnění konstrukce ke stožáru a sběrač proudu
  5. Stabilizátor a štít regulátoru s tlumičem
  6. Zajištění a zakotvení konstrukce

Sluneční energie má zářivou budoucnost. Když si fotovoltaický systém pořídíte, investice se vám může vrátit už za 7 let. Díky dotacím vás nemusí vyjít na víc než 81 000 korun, některé typy fotovoltaických systémů vám přitom můžou ušetřit až 19 500 korun ročně. Nebojte se ani papírování, všechno vyřídíme za vás.

Už je z tohoto seznamu je patrné, že vyrobit funkční větrnou elektrárnu není snadné a zdaleka to přesahuje znalosti a schopnosti běžných domácích kutilů. Pokud se však přece jen chcete do výroby větrné turbíny pustit a hledáte návod, zkuste prohledat odborné weby a poptejte se po informačních materiálech v technické knihovně. A nezapomeňte, že i při stavbě malé větrné elektrárny je nutné pečlivě vědět, co děláte. Přece jen se zde pracuje s elektřinou.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!