E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké jsou ceny CNG v ČR?

Automobil Emise Plyn Investice Česká republika
  • Automobilů na stlačený zemní plyn (CNG) přibývá ještě rychleji než jejich plnicích stanic.
  • Řidiči tak mají rozmanitý výběr v autosalonech i na cestách.
  • Kilogram paliva stojí průměrně kolem 25 Kč, ale nejlevnější čerpací stanice účtují mezi 23 a 24 Kč. Ceny CNG v ČR prozkoumáme blíže.

Výhodnost stlačeného zemního plynu vám spočítá specializovaná kalkulačka. Stačí, když vyberete základní informace, jako například typ vozidla a pohonné hmoty. Kalkulačka potom vyčíslí ekonomickou a ekologickou úsporu!

 

Jak ušetřit oběd aneb Ceny CNG v ČR

Česká obchodní inspekce uvádí, že kvalita stlačeného zemního plynu prakticky vždy vyhovuje předepsaným normám. Mezi čerpacími stanicemi přesto můžeme vybírat, protože ceny CNG v ČR jsou všelijaké, jak uvidíme na konkrétním příkladu!

Pan Zelený jezdí kvůli obchodním schůzkám po celém tuzemsku, ale příliš neřeší, kde přesně natankuje svoje auto na plyn. Je zvyklý, že ceny CNG zůstávají poměrně nízké, a proto ani nezkoumá účtenky. Bere vždycky plnou nádrž, což znamená zhruba 25 kilogramů, jinými slovy dojezd z Ostravy až do Karlových Varů. Posledně zaplatil 670 Kč. Kdyby zvolil nejlevnější plnicí stanici, ušetří hodnotu obědového meníčka: přes 80 Kč!

Než zvýšíte tržbu některé plnicí stanici, srovnejte ceny CNG. V ČR sleduje místní rozdíly web cngplus.cz. Možná zjistíte, že vedlejší stanice prodává stlačený zemní plyn levněji. V takovém případě bývá delší cesta výhodná, protože 10 najetých kilometrů stává kolem 10 Kč.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.