E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Je snadná rekuperace svépomocí?

Teplo Moderní technologie Životní prostředí Investice Kutil
  •  Pokud požadujete dobrou účinnost technologie, je rekuperace záležitostí pro odborníky.
  •  Vyrobit rekuperaci svépomocí opravdu není snadné a vyžaduje to odpovídající znalosti i vybavení dílny. 
  •  Řešením může být komplexní balíček potřebných součástek, který ušetří spoustu času a potíží.
  •  Některé firmy totiž důsledně sledují poptávku a vycházejí vstříc kutilům, které rekuperace svépomocí zajímá.

Pokud platíte za vytápění desetitisíce korun ročně, nejdříve zateplete dům. Ovšem důkladné stavební úpravy vyžadují individuální projekt na míru, protože záleží na mnoha místních podmínkách. Využijte proto naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně, rádi vás uvidíme! Chceme, abyste bydleli levněji a přitom komfortně, zkrátka podle svých představ.

Rekuperace svépomocí jako komplexní balíček součástek

Vyrobit větrací systém s rekuperací tepla svépomocí není snadné a zřejmě to bude nad možnosti běžných domácích kutilů. Ačkoli jde z principu o docela jednoduchou technologii, vyrobit svépomocí třeba tepelný výměník tak, aby dobře fungoval chce nejen zručnost a odpovídající technické vybavení, ale také odborné znalosti z oblasti materiálů a jejich tepelně technických parametrů. Podíl vlastní práce na větracím systému můžete nejlépe zvýšit tak, že si větrání s rekuperací svépomocí pouze instalujete. U odborné firmy tedy zakoupíte technologii se všemi součástkami, instalace a zapojení ale pak už bude na vás. Pozor také na to, abyste v takovém případě nepřišli o záruku. 

Větrání s rekuperací tepla sluší nízkoenergetickému, nebo rovnou pasivnímu domu, který pořídíte levně. Kompletní hrubá dřevostavba stojí od 980 000 Kč včetně DPH a veškerých prací! Nějaký háček čekáte marně. Užitková plochá má 93 m2 a stavba trvá 3 měsíce.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.