E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí solární nabíječka pro "outdoor" použití?

Elektřina Moderní technologie Nabíječka Fotovoltaika Rodinný rozpočet
  •  Na trhu najdete spoustu solárních nabíječek vhodných pro použití tam, kde nemáte zásuvku.  
  •  Základem solární nabíječky pro "outdoor" použití je malý rozkládací fotovoltaický panel. 

Solární nabíječka potřebuje slunce. Ale příhodné počasí samozřejmě nestačí, samotná technologie musí splňovat určitá výkonnostní kritéria. Solární nabíječka pro mobilní telefony by měla dosahovat výkonu aspoň kolem 3 wattů (W). Počítejte však s tím, že běžná solární nabíječka bude váš mobil či fotoaparát nabíjet poměrně dlouho - klidně celý den. Záleží také na pozici solárního panelu vůči slunci - panel by měl být co nejvíce kolmo ke slunečními svitu a nic by ho nemělo stínit. 

Solární nabíječka pro outdoor použití stojí 500 až 3 000 korun

Levná solární nabíječka outdoor stojí jenom 500 korun. Za vyšší investici chtějte odpovídající výkon a účinnost, případně více USB vstupů, skladný fotovoltaický panel, malou hmotnost a obal. Ve výsledku může turistická solární nabíječka stát 1 500 až 3 000 korun. Kvalitní solární nabíječku – tedy přesněji její fotovoltaický panel – obvykle můžete uchytit na zadní stranu batohu. Elekronika se vám tak může nabíjet i během chůze.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!