K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

15

Jsou výhodné pasivní domy na klíč?

Témata

 • Pokud byste rádi přenechali veškeré starosti se stavbou domu odborníkům, můžete požádat zkušeného architekta, aby vypracoval speciální projekt pro konkrétní pozemek.
 • Nebo lze využít pasivní domy na klíč. Řešením často bývá předpřipravená stavebnice, kterou montážní firma kompletně smontuje na určeném pozemku, abyste se mohli okamžitě nastěhovat.

TIP

Pasivní dům na klíč může na vašem pozemku vyrůst rychle a levně. Cena hrubé dřevostavby nemusí překročit milion Kč, i když započteme práci a DPH! Počet pokojů záleží na vás. Zastavěná plocha zabírá 108 m2, užitková plocha 93,6 m2.

Pasivní domy na klíč svoji pořizovací cenu vrátí

Projektové a stavební náklady závisejí na obytné ploše, kvalitě izolačních materiálů a technologií (především automatického větracího systému). Pasivní domy na klíč aktuálně stojí 1 až 5 milionů Kč. Ovšem pokud opravdu splňují mezinárodní standardy energetické úspornosti, postupně svoji cenu vrátí.

Pasivní domy na klíč hodné svého jména musejí udržet normální pokojovou teplotu, aniž byste spotřebovali vytápěním 15 nebo více kilowatthodin (kWh) energie na metr čtvereční ročně. Musí stačit hlavně teplo, které vyzařuje slunce, běžné domácí spotřebiče a živí obyvatelé stavby. Větrání probíhá automaticky, takže stále dýcháte čerstvý vzduch. Pasivní domy na klíč potřebují na vytápění zhruba desetinovou finanční částku, ve srovnání s tradičními stavbami.

RADA

Pasivní domy na klíč po většinu roku nemusejí aktivně vyrábět teplo, ovšem pro zimní období bývají vybavené například tepelným čerpadlem. Kdybyste hledali stejnou technologii, zprostředkujeme vám slevu na značkové přístroje Vaillant a Protherm. Ale vzhledem k pořizovací ceně a nízké spotřebě energie vycházejí v pasivním domě lépe například elektrické přímotopy.

 

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  63
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  62
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*