K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

16

Přehled: Kdo vyrábí tepelná čerpadla?

Témata

 • V tuzemsku dodává na trh tepelná čerpadla hned několik společností, patří mezi ně IVT, Panasonic, Nibe, Daikin, Mistubishi nebo Vaillant.

V České republice působí dostatek kvalitních výrobců tepelných čerpadel . Pokud o instalaci tohoto úsporného a ekologického zdroje uvažujete, není nic snazšího, než je oslovit a nechat si zpracovat konkrétní cenovou kalkulaci.

RADA

Nezapomínejte na to, že důležité je zohlednit konkrétní podmínky v okolí a možnosti využívání nízkoteplotních zdrojů (energie vzduchu, vody nebo země). Tepelná čerpadla jsou na trh dodávána v různém provedení (vnitřní, venkovní nebo jejich kombinace) a liší se i účinností (velikostí topného faktoru). Zde je základní přehled výrobců tepelných čerpadel. 

1.

Tepelné čerpadlo Vaillant

Společnost Vaillant patří k předním výrobcům tepelných čerpadel a dalších zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie. Tepelná čerpadla Vaillant využívají energii vzduchu nebo země a přispívají tak k ekologickému a úspornému vytápění domácností . Společnost Vaillant své produkty pravidelně inovuje a zlepšuje jejich parametry.

2.

Tepelné čerpadlo Mitsubishi

Japonská firma Mitsubishi uvedla na trh několik řad tepelných čerpadel . Patří k nim například řada Power Inverter a Zubadan. Jako jediný výrobce na světě používá speciální úpravu vstřikování chladiva přímo do kompresoru, což zvyšuje výkon tepelných čerpadel.

3.

Tepelné čerpadlo Daikin

Společnost Daikin vyrábí nízkoteplotní i vysokoteplotní tepelná čerpadla, stejně jako zařízení využívající geotermální energii. Tepelná čerpadla je možné použít pro vytápění, chlazení nebo ohřev teplé vody.

4.

Tepelné čerpadlo Nibe

Švédská tepelná čerpadla Nibe patří k nejprodávanějším tepelným čerpadlům na českém trhu. Zařízení slouží k vytápění rodinného domu , ohřevu užitkové vody, ohřevu vody v bazénu, ale také k větrání nebo chlazení.

5.

Tepelné čerpadlo Panasonic

Společnost Panasonic patří mimo jiné i k výrobcům tepelných čerpadel. Například tepelná čerpadla řady Aquarea lze použít nejen k vytápění , ale také k chlazení (jako klimatizaci).

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  63
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  62
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*