K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

6

Jaké výhody má tepelné čerpadlo k bazénu?

Témata

 • Ohřev vody v bazénu je ideální skrze tepelné čerpadlo.
 • Tepelné čerpadlo funguje výkonně, ekonomicky a ekologicky.
 • Umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

Proč ohřívat vodu v bazénu tepelným čerpadlem

Existuje několik možností, jak vodu v bazénu ohřívat. Výkon elektrických přímotopů je stabilní a na rozdíl od solárních panelů není závislý na slunečním záření. Nicméně toto řešení je ekonomicky velmi náročné, pokud uvážíme, že z vloženého 1 kW (kilowattu) elektrické energie získáte 1 kW tepelné energie.

Ohřev vody solárními panely je ekologický a ekonomický, ale nejvíc energie získáváte v létě, kdy lze vodu v bazénu ohřát přirozeně. Tepelné čerpadlo k bazénu představuje šalamounské řešení, protože výkonně, ekonomicky a ekologicky ohřívá vodu a umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Výhody ohřevu bazénové vody tepelným čerpadlem

Přednosti bazénového tepelného čerpadla se nabízejí samy. Protože tepelné čerpadlo získává energii ze svého okolí a vodu ohřívá jenom poměrně málo, pracuje velmi úsporně. Až 80 % tepla vyrobí zdarma. Jinak řečeno, z jedné vložené kWh získáte přibližně 4 kWh energie zadarmo.

RADA

Tepelné čerpadlo vybírejte vždycky podle objemu vody v bazénu. Třeba pro bazény o objemu kolem 30 kubíků dostačují tepelná čerpadla s výkonem 5 až 6 kW. Pro bazény o objemu 60 kubíků bude potřeba dvojnásobný výkon. 

Tepelné čerpadlo pro bazén odebírá většinou energii vzduchu. I když je nepříznivé počasí (vítr, zataženo, deštivo), dokáže ze svého okolí načerpat dostatek energie, aby v našich klimatických podmínkách ohřálo vodu v bazénu třeba na příjemných 30 °C. Koupání v bazénu tak prodlužuje až na 7 měsíců v roce.

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  63
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  62
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*