K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

14

Jak nákladné je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch?

Témata

 • Přímým ohřevem interiéru dosáhneme vyšší účinnosti, než kdybychom využívali jako nosné médium vodu.
 • Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch nasává okolní ovzduší, jehož energii přímo využije na ohřev domácnosti, pracoviště nebo jiného zázemí.
 • Má vyšší topný faktor, než tepelná čerpadla vzduch/voda, založená na oběhu tekutiny prostřednictvím topné soustavy.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je levné

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou ekonomická nejen při svém provozu, ale i při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel využívajících energii země nebo vody odpadají vícenáklady s provedením podzemního vrtu . Jednoduchá a rychlá instalace tepelných čerpadel vzduch/vzduch je spojená s nízkými investičními náklady. Nevýhodou je, že s tímto tepelným čerpadlem není možné ohřívat teplou užitkovou vodu . Ale využijeme ho k ochlazování (jako náhradu tradiční klimatizace).

RADA

Tepelná čerpadla jsou označována například jako vzduch/vzduch, vzduch/voda, voda/voda apod. Co to znamená? Zapamatujte si jednoduchou pomůcku – před lomítkem je uváděno teplonosné médium a za lomítkem odváděné tepelné médium. Třeba u tepelných čerpadel využívajících vzduch je teplonosným médiem vzduch. Odváděným tepelným médiem bývá zpravidla voda (tepelná čerpadla nejčastěji ohřívají topnou nebo užitkovou vodu). 

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je vhodné především pro domy nebo byty, které nejsou příliš členité (mají více menších místností). Využívá se například v interiérech vytápěných elektrickými přímotopy, kde dokáže významným způsobem snížit provozní náklady bez vysokých nákladů na instalaci.

Cena tepelného čerpadla vzduch/vzduch

Investice do tepelného čerpadla vzduch/vzduch záleží na konkrétních parametrech, výrobci i velikosti topného faktoru. Orientační cena se pohybuje mezi 25 000 až 40 000 Kč včetně montáže.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

 

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  63
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  62
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*