K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

Jaké jsou možnosti vytápění tepelným čerpadlem?

Témata

 • Tepelné čerpadlo je možné instalovat jako hlavní zdroj vytápění, ale využívá se i k přitápění.
 • Kromě výroby tepla umí tepelné čerpadlo také ohřívat vodu nebo ochlazovat vzduch. Možnosti využití tepelného čerpadla vždy záleží na zdroji, ze kterého odebírá teplo.

Tepelné čerpadlo pracuje na jednoduchém principu, kdy odebírá energii ze svého okolí, ohřívá ji na vyšší teplotu a zužitkovává ji nejčastěji při vytápění . Efektivitu práce tepelného čerpadla ovlivňuje několik parametrů – především zdroj energie (země, voda, vzduch) a topný faktor.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON Energie vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Vytápění tepelným čerpadlem

Vytápění tepelným čerpadlem je ve srovnání s ostatními zdroji tepla ekonomické i ekologické . Oproti vytápění elektrickými přímotopy ušetří tepelné čerpadlo více než polovinu nákladů. Současně využívá obnovitelné zdroje energie , které jsou nevyčerpatelné a dostupné. K vytápění lze použít všechny typy tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla vzduch/vzduch předávají teplo do interiéru prostřednictvím vzduchu, proto je nelze použít současně i k ohřevu vody. Tepelná čerpadla vzduch/voda, země/voda nebo voda/voda předávají tepelnou energii prostřednictvím vody, proto mohou kromě vytápění sloužit i k ohřevu vody.

RADA

Efektivitu vytápění tepelným čerpadlem ovlivňuje řada parametrů. Důležitý je především tzv. topný faktor (označovaný také jako COP). Čím vyšší topný faktor je, tím vyšší výkon tepelné čerpadlo poskytne (při stejném elektrickém příkonu). Platí tedy, že tepelné čerpadlo s topným faktorem 4 je výkonnější než to s topným faktorem 2.

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  61
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  59
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*