E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak zvýšit vlhkost vzduchu v interiéru?

  • Příliš vlhký vzduch v interiéru škodí, ale opačný extrém lidskému zdraví také neprospívá.

  • Zvlhčit vzduch v místnosti můžete díky parním nebo ultrazvukovým zvlhčovačům.

  • Liší se cenou, náročností údržby a kapacitou.

Nejsnadnější cestou k rychlému zvlhčení vzduchu v domácnosti je zavěšení odpařovače plného vody na radiátory. Pokud odpařovač nemáte a suchý vzduch vám vadí, nabízí se jako alternativa použít navlhčené textilie. Ty stačí rozvěsit na radiátory. Při dlouhodobém používání odpařovačů i textilií je však nutné jejich pravidelné čištění nebo praní. Vlhko a teplo jinak napomáhají šíření bakterií. Což je i jeden z důvodů, proč dát přednost kvalitním zvlhčovačům. Na trhu jsou k dostání parní a ultrazvukové zvlhčovače vzduchu.

Parní zvlhčovače vzduchu

Parní zvlhčovače zvlhčují vzduch vodní párou. Ta vzniká odparem vody na topném prvku. Pára se pak ve zvláštní komoře smísí se vzduchem a výsledný chladný vzduch je vyfukován ze zařízení do prostoru. Parní zvlhčovač zajišťuje úplnou sterilnost páry, kterou vypouští. Její vysoká teplota bezpečně zničí přítomné bakterie. Nevýhodou tohoto přístroje je ale vysoká spotřeba elektřiny.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Ultrazvukové zvlhčovače

Ultrazvukové zvlhčovače jsou oproti těm parním energeticky úsporné. Jejich příkon se pohybuje okolo 40 W. Vlhkost tvoří pomocí vysokofrekvenčního ultrazvukového oscilátoru, který z vody vytváří miniaturní kapičky. Ventilační systém z přístroje vyfukuje viditelnou, ale velmi jemnou mlhu. Ultrazvukové zvlhčovače však neumějí zničit všechny nebezpečné bakterie a mikroorganismy, které se během jeho provozu ve vodě množí. V rámci údržby se zde proto doporučuje častá výměna vody nebo používání vody s dezinfekčními prostředky, demineralizované, převařené nebo destilované.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.