Jak zvýšit vlhkost vzduchu v interiéru?

  1. Příliš vlhký vzduch v interiéru škodí, ale opačný extrém lidskému zdraví také neprospívá.
  2. Zvlhčit vzduch v místnosti můžete díky parním nebo ultrazvukovým zvlhčovačům.
  3. Liší se cenou, náročností údržby a kapacitou.

Nejsnadnější cestou k rychlému zvlhčení vzduchu v domácnosti je zavěšení odpařovače plného vody na radiátory. Pokud odpařovač nemáte a suchý vzduch vám vadí, nabízí se jako alternativa použít navlhčené textilie. Ty stačí rozvěsit na radiátory. Při dlouhodobém používání odpařovačů i textilií je však nutné jejich pravidelné čištění nebo praní. Vlhko a teplo jinak napomáhají šíření bakterií. Což je i jeden z důvodů, proč dát přednost kvalitním zvlhčovačům. Na trhu jsou k dostání parníultrazvukové zvlhčovače vzduchu.

Parní zvlhčovače vzduchu

Parní zvlhčovače zvlhčují vzduch vodní párou. Ta vzniká odparem vody na topném prvku. Pára se pak ve zvláštní komoře smísí se vzduchem a výsledný chladný vzduch je vyfukován ze zařízení do prostoru. Parní zvlhčovač zajišťuje úplnou sterilnost páry, kterou vypouští. Její vysoká teplota bezpečně zničí přítomné bakterie. Nevýhodou tohoto přístroje je ale vysoká spotřeba elektřiny.

Ultrazvukové zvlhčovače

Ultrazvukové zvlhčovače jsou oproti těm parním energeticky úsporné. Jejich příkon se pohybuje okolo 40 W. Vlhkost tvoří pomocí vysokofrekvenčního ultrazvukového oscilátoru, který z vody vytváří miniaturní kapičky. Ventilační systém z přístroje vyfukuje viditelnou, ale velmi jemnou mlhu. Ultrazvukové zvlhčovače však neumějí zničit všechny nebezpečné bakterie a mikroorganismy, které se během jeho provozu ve vodě množí. V rámci údržby se zde proto doporučuje častá výměna vody nebo používání vody s dezinfekčními prostředky, demineralizované, převařené nebo destilované.

Neplaťte za energii víc, než musíte 

U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.

Více informací

Mohlo by vás také zajímat:

Jak fungují šetřiče vody?

Šetřiče vody pracují na principu míchání vodního proudu se vzduchem.
Víc najdete tady

Jak funguje domácí filtr na vodu?

Domácích filtrů na vodu je k dispozici celá řada, každý typ se však zaměřuje na odstranění něčeho jiného.
Víc najdete tady

Jak šetřit vodu v koupelně

Šetřit vodou v koupelně můžete hned několika způsoby. Instalujte šetřiče, které proud vody ze sprchy nebo baterie provzdušňují. Za stejnou dobu jí tak proteče méně.
Víc najdete tady