K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesAktuality

Novinky

 • 30.3.2017

  Na šanghajském autosalonu vstoupí Škoda do elektromobilové rodiny

  Vision E bude dosahovat dojezdu až 500 km. Pomocí dvou elektromotorů s výkonem 225 kW dosáhne maximální rychlosti 180 km/h. Se studií Vision E umožňuje Škoda také nahlédnout do již brzy realizovaných forem autonomního řízení. Podle nejnovějších odhadů bude již v roce 2030 zhruba 15 procent všech nových automobilů jezdit plně autonomně. Studie Škoda Vision E splňuje předpoklady pro dosažení třetí úrovně autonomního řízení. Umí se automaticky pohybovat v kolonách, v režimu autopilota projet některé úseky dálnic, držet se v jízdním pruhu nebo se naopak vyhýbat, předjíždět, automaticky vyhledávat volná parkovací místa a automaticky na ně zajíždět a vyjíždět z nich. Vision E ale je pouhou vlaštovkou.

  Více informací

 • 24.3.2017

  Formule E – nejsofistikovanější motorsport na světě

  Formule E je na poli motorsportu ojedinělou soutěží. Řev spalovacích motorů vyměnila za bzukot těch elektrických, dostala špičkové závodění zpět do ulic světových metropolí a zasluhuje se o svébytné postavení elektrického pohonu v celém automobilovém průmyslu. Jejími odpůrci ale bývá často zatracována například kvůli původu elektřiny, která auta pohání, nebo negativní ekologické stopě, již zanechává pořádání samotných závodů. Pojďme se společně podívat na to, co je na tom pravdy.

  Více informací

 • 21.3.2017

  Takto vypadají Tesly, které projdou pod rukama tunerů

  Vlastnictví elektrického auta se ještě donedávna pojilo s obětováním sportovních ambicí za volantem. Tento stereotyp nudných a pomalých vozů Modelu S od Tesly rozbila firma Unplugged Performance, která se rozhodla za velkou louží přesycení Teslami řešit tuningem, a dělat tak z usedlého elektroauta nabroušené žihadlo i bez řvoucího motoru a výfuku.

  Více informací

 • 16.3.2017

  Elektrický Mercedes třídy G, kterým jezdí Arnold Schwarzenegger

  Terénní vozy jsou po dlouhá léta symbolem dopravy mimo silnice, která je vykoupená žíznivým motorem pod kapotou – ten je k pohybu velkých a těžkých aut v divočině potřeba. Rakouská společnost Kreisel se ale tento zažitý stereotyp snaží změnit přestavbou mohutných silničních korábů na čistě elektrická auta. Mimo firemního testování na alpských stráních ho vyzkoušel i Arnold Schwarzenegger během světové premiéry vozu při závodu světového poháru v lyžování na kitzbühelském Hahnenkammu a z konceptu elektrického teréňáku byl nadšený: „Tenhle skvělý offroad že má čistý a rychlý elektrický pohon? To je sen!“ prohlásil Schwarzenegger po odhalení upravené třídy G. Byl to právě slavný Arnie, který vypomáhal při navrhování a vývoji vozu a po testování v zasněžených alpách sám usedne za volant prototypu a odzkouší ho na pobřeží Pacifiku v jeho nové domovině Kalifornii.

  Více informací

 • 14.3.2017

  Ženevský autosalon ve znamení elektřiny

  Již po sedmaosmdesáté se švýcarská Ženeva stává středobodem vesmíru automobilového průmyslu. Na ploše osmdesát tisíc metrů čtverečních probíhá největší a nejprestižnější světový autosalon, kde se světu představilo mnoho novinek na poli hybridů a elektromobilů.

  Více informací

 • 27.2.–2.3.2017

  Pozvánka na veletrh

  Více informací

 • 9.2.2017

  Pozvánka na veletrh Solar Praha

  Více informací

 • 3.8.2016

  Přijďte za námi na veletrh EKOSTYL v rámci mezinárodní výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích.

  Více informací

 • 11.5.2016

  Aktualita 1

  Více informací

 • 10.5.2016

  Veletrh FOR ENERGO 10.-13.5. PVA EXPO PRAHA v Letňanech

  Více informací

 • 4.5.2016

  Aktualita ASD

  Více informací

 • 22.4.2016

  Největší úklidovou akci v Česku podpořilo 75 dobrovolníků z E.ON., kteří posbírali 90 pytlů s odpadem.

  Více informací

 • 16.3.2016

  Pomůžeme vám postavit sluneční elektrárnu. A nejen to! Vyřídíme za vás i dotaci.

  Více informací

 • 25.9.2015

  Hledáte zkušeného partnera, který zajistí provozování vaší fotovoltaické elektrárny?

  Více informací

 • 25.8.2015

  Přijďte za námi na veletrh EKOSTYL v rámci mezinárodní výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích.

  Více informací

 • 2.7.2015

  Pozor, podomní prodejci si stále více vymýšlejí. Jak se bránit?

  Více informací

 • 10.6.2015

  E.ON pomáhá řešit ztrátu výkonu solárních elektráren

  Více informací

 • 8.6.2015

  Co je PID?

  Více informací

 • 2.6.2015

  Barevné solární panely

  Bráníte se solárním panelům z důvodu narušení vzhledu budovy? Máme pro vás řešení. Tedy ne my, ale švýcarští vědci.

  Více informací

 • 30.5.2015

  Jsme na Facebooku!

  Na E.ON CZ odpovídáme každý pracovní den od 7.00 do 20.00 hodin na vaše otázky. Můžete nám psát do soukromé zprávy nebo přímo na zeď. Vaše osobní a zákaznické údaje pište, prosím, pouze do soukromé zprávy, protože jde o citlivá osobní data. 

  Více informací

Archiv novinek

 • 29.5.2015

  Starosti s kotlem hoďte za hlavu!

  V Česku jsou ročně evidovány až stovky smrtelných případů otravy oxidem uhelnatým, jednou z hlavních příčin je přitom nedostatečná údržba plynových spotřebičů v domácnostech. Alarmující situaci se rozhodla řešit také společnost E.ON, která nově nabízí službu E.ON Servis kotlů. V rámci ní budou servisní partneři zákazníkům pravidelně kontrolovat stav plynových spotřebičů a odstraňovat možná rizika. Služba je prozatím nabízena na území jižních Čech a na Vysočině. Při objednání služby získá navíc zákazník slevu až 1 000 korun na své příští vyúčtování plynu.

  Více informací

 • 13.5.2015

  Výzkum: Čechům je alternativní doprava sympatická, 59 % lidí však odrazuje cena vozů

  Češi se dobře orientují v alternativních dopravních pohonech, za nejsympatičtější považuje více než 80 % z nich hybridní vozy a CNG. Vyplývá to z výzkumu společnosti E.ON u agentury Ipsos, kterého se zúčastnilo 1 510 respondentů. Výsledky také dokládají, že si Češi na alternativní dopravě nejvíce cení snížení emisí a levnějšího provozu. Jako negativum pak vnímají nízký počet čerpacích stanic nebo pořizovací cenu vozů.

  Více informací

 • 22.1.2014

  Pracovníci firmy s.n.o.p. v Písku testovali zapůjčený elektromobil od E.ON

  Pracovníci firmy s.n.o.p. v Písku testovali jeden rok elektromobil smart fortwo electric drive (ed). Ten byl zapůjčen energetickou společností E.ON.

  Více informací

 • 8.4.2013

  E.ON nabízí dlouhodobě nízkou cenu plynu

  I nadále nabízíme nejnižší cenu plynu ze všech tradičních dodavatelů na českém trhu

  Více informací