Stlačený zemní plyn (Compressed Natural Gas) je moderní alternativa tradičních paliv, jako je nafta nebo benzín. Počet řidičů, kteří na něj jezdí, rok od roku stoupá, protože je levný a ekologický.
CNG je směs plynů tvořená z 98 % metanem. Proto při jeho spalování vzniká mnohem méně škodlivin než u jiných paliv. 

Ekonomické výhody

Každý měsíc projezdíte majlant, ale bez auta se neobejdete? Poradíme vám, jak z toho ven – přejděte na CNG!

V současnosti je CNG nejlevnějším palivem na trhu, neboť provoz automobilu na CNG je až o 50 % levnější než u auta s naftovým nebo benzínovým motorem. A CNG automobil dnes pořídíte za cenu srovnatelnou s cenou vozů na klasická paliva.

Ekologické výhody

Méně hluku a zápachu – co víc si může zodpovědný řidič přát?

Automobily s pohonem na CNG produkují až o 25 % méně CO2 než běžná auta. Vyjma toho mají výrazně tišší chod –vně auta o 40 % a uvnitř dokonce o 60 %!

Do CNG se nepřidávají žádné rakovinotvorné přídavné látky a jeho splodiny neobsahují oxid siřičitý. Na rozdíl od ropných paliv nemůže kontaminovat vodu nebo půdu a snadno se odvětrává, protože je lehčí než vzduch.

Ostatní výhody

Bezpečnost, dostupnost, komfort

Automobily na CNG jsou bezpečnější než auta naftová nebo benzínová, protože nádrže na CNG se vyrábějí z odolné oceli a palivový systém je vybavený řadou pojistných mechanismů.

Jelikož je CNG lehčí než vzduch, tak se dobře odvětrává a nehrozí jeho hromadění při zemi. Proto můžete s automobilem na CNG parkovat i v podzemních garážích.

V současné době je síť plnicích stanic v ČR dostatečně hustá na to, abyste na svých cestách mohli vždy pohodlně natankovat. Navíc rok od roku přibývají další stanice.

Vše podstatné o CNG

Zemní plyn sice není obnovitelný zdroj energie, ale jeho získávání představuje pro přírodu mnohem menší zátěž než těžba ropy. Navíc se do stlačeného zemního plynu přidává biometan, a ten z obnovitelných zdrojů je. 

Rádi byste obdrželi více informací? Kontaktujte nás!

Zavolejte nám

Jiří Lachout +420 724 258 723
Radek Patera +420 733 670 647

Naši pracovníci s vámi domluví všechny podrobnosti.

Zavoláme zpět

Pokud nám tu necháte své telefonní číslo,
náš zástupce vám zavolá zpět.

Napište nám

Můžete nás kontaktovat na následující e-mailové adrese:

cng@eon.cz

Ozveme se vám nejpozději do 5 pracovních dní.