Posviťte si na práci úsporněji

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Časté dotazy

Jak zjistím, jaké normy musí osvětlení v naší společnosti splňovat?

V případě, že si neste jistí tím, jaké normy má osvětlení ve vašem provozu splňovat, obraťte se na nás, rádi vám poradíme. 
V případě, že modernizace bude spočívat v prosté výměně původních svítidel za nová, úsporná, bude osvětlení odpovídat současným normám? 
Může a nemusí. V případě, že půjde o prostou výměnu bez změny pozic svítidel, nemusí rozmístění splnit některá kritéria aktuálně platných norem. 

Jaká je výhoda LED osvětlení?

LED osvětlení má hned několik výhod. Patří mezi ně lepší světelná účinnost, nižší spotřeba energie a vyšší životnost. LED osvětlení není ovlivněno četností spínání a má rychlejší náběh při rozsvěcování. Tento typ osvětlení je také velmi odolný proti otřesům a vyzařuje méně tepla. V neposlední řadě také neobsahuje žádné nebezpečné látky jako klasická svítidla.

Jaký původ mají svítidla, která při modernizaci používáte?

V našem portfoliu nabízíme mnoho typů svítidel s původem. Jaká svítidla při modernizaci osvětlení použijeme, záleží na konkrétní domluvě se zákazníkem a na jeho požadavcích. 

Jaký původ mají svítidla, která při modernizaci používáte?

V našem portfoliu nabízíme mnoho typů svítidel s původem. Jaká svítidla při modernizaci osvětlení použijeme, záleží na konkrétní domluvě se zákazníkem a na jeho požadavcích. 

Je lepší nahradit pouze zářivkové trubice LED či celé svítidlo?

Vždy je lepší nahradit celé svítidlo. Důvodem je fakt, že původní zářivkové svítidlo není pro použití LED trubic uzpůsobeno. Je nutno do něj zasáhnout, a tím dojde ke ztrátě záruky.

Je řízené osvětlení dražší než standardní?

Instalace řízeného osvětlení přináší určité zvýšení nákladů na rekonstrukci, ale v některých případech vám může vylepšit návratnost snížením spotřebované energie či doby svícení.

Je světelný projekt ovlivněn zaměřením činnosti našeho provozu?

Ano, norma stanovuje světelné podmínky dle charakteru činnosti vykonávané v osvětlovaných prostorách.

Proč jsou zářivky klasické i kompaktní nebezpečné?

V každé úsporné zářivce je 2-5mg rtuti. Ročně přitom na skládkách zbytečně končí 75 kilogramů toxické rtuti, která pochází právě z klasických zářivek. 
Kdo bude realizovat modernizaci osvětlení?
Modernizaci osvětlení budeme realizovat společně s našimi partnerskými dodavateli, kteří zajistí kompletní realizaci dle vašich požadavků

Kontaktujte nás