Zpět na projekty

Systém výdeje kapalin do ostřikovačů FlowControl

FINALISTA

Načerpejte kapalinu do ostřikovačů bez vytváření odpadu z plastů

Ročně se v České republice spotřebuje řádově dvacet milionů litrů kapalin do ostřikovačů. Pokud budeme brát v úvahu dvoulitrové balení, tak při půlkilové hmotnosti obalu ročně vyprodukujeme neuvěřitelných pět tisíc tun plastů. Ty samozřejmě vyžadují vysokou spotřebu energie nejen na jejich výrobu, ale poté i na likvidaci. Je neoddiskutovatelné, že tento způsob je jak neekologický, tak neekonomický.

Společným úsilím společností UNICODESYSTEMS s.r.o. a FlowControl s.r.o. byl vyvinut technicky dokonalý systém výdeje kapalin do ostřikovačů skel a světlometů automobilů FlowControl V3H. Řidiči mohou načerpat kapalinu u stojanů na benzinových pumpách, čímž se nejen zvyšuje komfort kupujících, ale zejména dochází ke snižování plastového odpadu, který znamená zbytečně vysokou ekologickou i ekonomickou zátěž. Tento způsob nabídky kapaliny do ostřikovačů je navíc zajímavý i pro samotné prodejce, protože skýtá možnosti změn ve využití prodejních ploch na čerpacích stanicích.

Tím, že automobily jsou používané celosvětově, stejně jako téměř všude najdeme čerpací stanici, je možné tento projekt využít globálně. V takové míře by byl kladný ekologický vliv zcela zásadní.