Přijďte na
E.ON Ekofestival

Užijte si festival plný ekologie v Českých Budějovicích. Vstup je zdarma

Čeká vás spousta zábavy a poznání z oblasti ekologie i nových technologií, vystoupení známých osobností, divadlo, koncert, odborné přednášky a workshopy. Vezměte s sebou celou rodinu, ať si sobotní odpoledne pořádně užijete. Celou akci moderuje herec Lukáš Hejlík.

8. června od 14 h, Sokolský ostrov

Program Ekofestivalu

Na co se můžete těšit

Přijeďte na festival na Rekole

Na Rekole můžete bezplatně vyrazit na festival i zpátky. V aplikaci Rekola stačí zadat kód „EkofestivalCB“ a v den festivalu máte 2 jízdy zdarma.

Rozhovory a panelové diskuse

Těšte se na inspirativní rozhovory a panelové diskuse na aktuální témata. Všechny jsou zdarma a řadu z nich povede moderátor Vojen Smíšek. Ať už vás zajímají ekologické stavby, jejich recyklace nebo třeba téma minipivovarů, určitě si vyberete.

Český soběstačný dům

Pavel Podruh

Zcela soběstačný příbytek, který stojí uprostřed přírody a úplně mimo sítě.

Evoluce, ne destrukce

Martin Krupauer

Udržitelný přístup k projektům díky práci s místní komunitou a recyklaci budov. Příkladem může být už postavený Pavilon Z či nový projekt transformace teplárny v Českých Budějovicích.

Minipivovary

Obora a Kněžínek

Kněžínek je budějovický minipivovar, který vaří pivo takříkajíc „po svém“. Minipivovar Obora působí u Tábora a je jedinečný pěstováním vlastního chmele přímo vedle pivovaru.

Jíme Jih

lokální catering

Unikátní projekt několika jihočeských restaurací, který cílí na podporu lokálních výrobců a farmářů. Důraz klade na kvalitu a samozřejmě udržitelnou výrobu, chov a pěstování. Tento projekt budete s chutí obdivovat.

Zábava a inspirace

Během dne vás čeká zábavný doprovodný program pro celou rodinu. Na vlastní kůži si vyzkoušíte moderní ekologické technologie nebo si poslechnete koncerty známých umělců.

Fotokoutek umělé inteligence

Chcete být astronautem, rytířem nebo třeba královnou? Beze všeho. Zábavná fotobudka vám pomůže vytvořit zcela unikátní fotografii.

Street Art

Na našem festivalu nebude chybět ani novodobé umění původem z ulice. Budete mít možnost sledovat práci street artového „sprejera“ nebo se podílet na našem společném graffiti.

Vyšlápni si smoothie

FRUIT BIKE

Nasedněte na speciálně upravené kolo na výrobu drinků. Stroj sice nikam nedojede, zato pěkně vyšťaví. Energie vložená do pedálů roztočí nože mixéru a z kusů ovoce je za chvíli lahodné smoothie.

Elektrizující koncert

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Celý festival rozproudí kapela Děda Mládek Illegal Band, která country rock namíchá s dixielandem. Těšit se můžete na největší hity Ivana Mládka.

Lokální a udržitelný street food

Hlady na festivalu rozhodně nebudete. Naopak! Už z dálky vás budou lákat stánky s voňavým a hlavně vynikajícím jídlem – vše od těch nejlepších českobudějovických šéfkuchařů.  

Kompletní program

Všechno, na co se můžete těšit, najdete v podrobném programu

Partneři

Děkujeme všem partnerům, kteří se s námi na festivalu podílejí. Pomáhají nám tak šířit povědomí o ekologii a udržitelném způsobu života.

Seznam hostů

O přednášky, workshopy i doprovodný program se postará spousta zajímavých hostů. Podívejte se, s kým se na festivalu potkáte.

Co vás často zajímá