E.ON Ekofestival
9. září od 14 h
Kasárna Karlín

Nenechte si ujít festival plný českých
eko nápadů a inovací. Vstupné je zdarma.

Ekologický festival plný inspirace a zábavy

Poznejte nejlepší eko projekty roku 2023

Na festivalu vyhlásíme letošní vítěze ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Kromě toho na vás čeká spousta zábavy a poznání z oblasti nových technologií a ekologie, vystoupení známých osobností i odborné přednášky a workshopy. Přijďte si to užít a inspirovat se – klidně s celou rodinou.

Na co se můžete těšit

Přijeďte na festival na Rekole

Na Rekole můžete bezplatně vyrazit na festival i zpátky. V aplikaci Rekola stačí zadat kód „eonfest" a v den festivalu dostanete 2 jízdy zdarma.

Rozhovory s DVTV a workshopy

Workshopy

Naučte se jezdit na skateboardu, pěstovat microgreens nebo uvařit výborné vegetariánské jídlo. Osvojíte si pár dovedností, díky kterým můžete žít o něco udržitelněji. Všechny workshopy jsou zdarma – stačí si jen vybrat a přihlásit se.

Na skateboardu jako mistr

Maxim Habanec

14:40 - 15:00; 15:40 - 16:00; 16:40 - 17:00

Zábavná lekce skateboardingu s nejlepšími českými jezdci – pro začátečníky i pokročilé. Pod dohledem Maxima Habance, mistra ČR a prvního českého vítěze světového poháru ve skateboardingu.

Vegetariánské recepty z lokálních surovin

SONNENTOR

16:20 - 16:40; 17:00 - 17:20

Naučte se připravovat jednoduché a zajímavé pokrmy z lokálních surovin. Na workshopu ochutnáte zdravé delikatesy a bio koření i čaje SONNENTOR.

Jak doma pěstovat microgreens

Markéta Pavleje

14:40 - 15:00; 15:20 - 15:40; 16:00 - 16:20; 16:40 - 17:00

Čerstvě probuzená semínka a jejich klíčky obsahují obrovské množství živin. Nekupujte je, ale vypěstujte si je doma, ať si je můžete dopřávat celý rok. S Markétou Pavleje, alias Kitchenette, si vyzkoušíte, jak na to.

Jak vám čtení změní život

Lucie Zelinková

17:20 - 17:40; 18:00 - 18:20

Jaké jsou výhody knih oproti filmům a co vám čtení přinese? Jak si vybrat tu správnou knížku a přečíst klidně 10 knih za měsíc? Tajemství, jak a proč se stát čtenářem, vám prozradí knižní influencerka Lucie Zelinková.

Jak na 3D tisk

PrusaLab

15:00 - 16:00; 16:30 - 17:30; 17:30 - 18:30

Vyzkoušejte si 3D tisk pod vedením profesionálů z PrusaLab. Na workshopu budou k dispozici tiskárny Prusa Mk4 a projdete si procesem 3D tisku od úplného začátku až po reálný výrobek.

I zábava může být udržitelná
Aby byl náš Ekofestival udržitelný ve všech směrech, o každém kroku se radíme s CIRA Advisory. Pomáhá nám vybírat dodavatele, snižovat uhlíkovou stopu nebo zamezit plýtvání materiály i surovinami. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a staňte se součástí jednoho z prvních ekologických festivalů v Praze.

Program během celého dne

Zábava a inspirace

Po celý den vás čeká zábavný doprovodný program pro celou rodinu. Na vlastní kůži si vyzkoušíte moderní ekologické technologie nebo si poslechnete koncerty známých umělců. Na festivalu se nebudete nudit ani minutu.

Vesmírný architekt

Tomáš Rousek

Vize daleké budoucnosti, futuristická města, kolonizované planety, vesmírné hotely, kosmické lodě s umělou gravitací nebo plán na vyčištění Pacifiku. Ale i klasická architektura a webdesign. O tom bude přednáška architekta Tomáše Rouska.

Umělá inteligence

PRG.AI

Aktuální fenomén umělé inteligence na našem festivalu nemůže chybět. Představíme vám možnosti, jak se může v budoucnu podílet na záchraně životního prostředí.

Recyklace jako zážitek

Pixaleta

Ve spolupráci se spolkem „Každá plechovka se počítá“ využijeme použité nápojové plechovky na vytvoření společného uměleckého díla – u toho nemůžete chybět

Elektrizující koncert

We are Domi

Vystoupení plné elektrizující atmosféry a jedinečné hudby, která kombinuje skandinávský pop, R&B a elektropop. Chytne vás za srdce a donutí k zamyšlení. Na Ekofestivalu máte speciální příležitost poslechnout si i zbrusu nový singl Paradise.

Vyšlápni si smoothie

Fruit bike

Speciálně upravené kolo na výrobu drinků. Stroj, který nikam nedojede, zato pěkně vyšťaví. Energie vložená do pedálů roztočí nože mixéru a z kusů ovoce je za chvíli lahodné šťavnaté smoothie.

Street Art

Na našem festivalu nebude chybět novodobé umění původem z ulice. Budete mít možnost sledovat práci street artového umělce „sprejera“ nebo se zapojit přímo do našeho společného graffiti.

Lokální a udržitelný street food

Hlady na festivalu rozhodně nebudete. Naopak! Už z dálky vás budou lákat stánky s voňavým a výborným jídlem – vše z lokálních a bio surovin. Najdete u nás jak masité, tak veganské dobroty.

Prolistovat festivalové menu

Seznamte se s nejlepšími eko projekty

Tyto projekty se letos dostaly do finále soutěže E.ON Energy Globe. Na festivalu vyhlásíme vítěze.

Seznam hostů

O přednášky, workshopy i doprovodný program se postará spousta zajímavých hostů. Podívejte se, s kým se na festivalu potkáte.

Kompletní program

Všechno, na co se můžete těšit, najdete v podrobném programu

Program
Partneři

Děkujeme všem partnerům, kteří se s námi na festivalu podílejí. Pomáhají nám tak šířit povědomí o ekologii a udržitelném způsobu života.

Co vás často zajímá