Zpět na projekty

TiltingVehicle - Naklápěcí tříkolka s výkonným elektromotorem

VÍTĚZ KATEGORIE Předkladatel: Jaroslav Frais (Olomouc)

TiltingVehicle je tříkolka s ekologickým pohonem v podobě malého, lehkého, ale velmi výkonného elektromotoru. Nevšední jízdní zážitek slibuje mimo jiné fakt, že se v zatáčkách dokáže naklánět podobně jako motorka, a přitom zůstává perfektně stabilní.
 

Výjimečné jízdní vlastnosti získala díky své konstrukci. Přední výkyvná náprava o dvou kolech zajišťuje dostatečnou bezpečnost, protože tříkolka je díky ní stabilní. Všechna kola jsou v průměru větší než kola dosud vyráběných motorek tohoto mladého segmentu trhu. Tříkolce to dovoluje pouštět se při jízdách i na nezpevněné cesty a do terénu.

Elektromotor vlastního návrhu, díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti, je šikovně umístěn v zadním kole. V rámu vozidla tak vzniká místo pro značný úložný prostor. Tato výhoda spolu s pohodlnou jízdou dělá z tříkolky spolehlivého parťáka na kratší i delší cesty, ať už se její majitel vydá jakýmkoli terénem. Celý motor navíc pochází z plně recyklovatelných materiálů. Za cenu srovnatelnou s konkurencí toho dokáže nabídnout mnohem víc: kompaktní rozměr, nízkou hmotnost, výkon 10–30 kW a díky unikátní konstrukci i mnohem vyšší efektivitu. Spotřebovává míň energie a šetří kapsu svého majitele.

Pohodlné řízení zaručuje i chybějící převodovka. Díky umístění motoru v zadním kole ji zařízení mít nemusí. Je tak i menší šance na poruchu a nutný servis.


V čem je projekt výjimečný?

  • Tříkolka má menší, a přitom vysoce výkonný motor.
  • Emise a hluková zátěž jsou nízké.
  • Jízda je stabilní a bezpečná.
  • Jde o ekologický dopravní prostředek.
  • A samozřejmě je to prostředek zcela jedinečný.