Zpět na projekty

Zdravé a úsporné bydlení - Ecocity Malešice

FINALISTA Předkladatel: JRD s.r.o.

Obytný soubor s názvem Ecocity Malešice v Praze 10 je prvním příkladem velkého developerského projektu bytových domů vystavěných v pasivním standardu. Svým obyvatelům nabízí nejen ekologické a úsporné bydlení, ale také kvalitní byty se zdravým vnitřním prostředím a výhledy do zeleně.

Výstavba domů v klidné městské části Prahy 10 – Malešicích je do detailu promyšlená už od samotného začátku. Úkolem developera bylo postavit moderní bydlení, které minimálním způsobem zatěžuje životní prostředí. Již na začátku výstavby se optimalizovaly nosné konstrukce a použily se vápenopískovcové bloky pro nosné stěny.

Všechny domy jsou navrženy v energeticky pasivním standardu. Důmyslný systém řízeného větrání s rekuperací zajišťuje neustálý přísun čerstvého vzduchu a tepelnou pohodu. Obyvatelé malešického Ecocity tak nezažijí v bytech pocit vydýchaného vzduchu, čistý vzduch v interiéru pomáhají udržovat vstupní prachové filtry.

Promyšlené je také okolí domů. Vsakování dešťové vody na pozemku je zajištěno pomocí vsakovacích košů. Architekti dbali na zachování přírodního rázu krajiny. Kromě zelených střech garáží zpříjemňuje bydlení kombinace privátní a komunální zeleně. 


V čem je projekt unikátní:

  • Developerský projekt, který se snaží o ekologické a úsporné bydlení
  • Jedna z mála možností ekologického bydlení v bytech v centru velkých měst
  • Vyváženě řeší využití soukromých a veřejných zelených ploch 

 Autor návrhu: Podlipný Sladký architekti s.r.o.