V E.ON Energy globe nezahálíme!

9. 2. 2023 Redakce
2 min. čtení
Soutěž

Také máte pocit, že jsme finále čtrnáctého ročníku naší ekologické soutěže E.ON Energy Globe slavili teprve nedávno? A to už přitom pilně pracujeme na ročníku s pořadovým číslem 15. Jak bude vypadat a na jaké novinky se můžete těšit? Pojďte se na to podívat.

Do příprav nového ročníku jsme se pustili s plnou vervou hned na začátku roku. Aktuálně hledáme a sbíráme tipy na zajímavé a udržitelné projekty, nápady, výrobky i aplikace. Zkrátka cokoliv se zaměřením na pomoc přírodě, snížení spotřeby energií a ekologii.

Do soutěže se může přihlásit opravdu každý – ať už se jedná o firmu, jednotlivce, obec, nebo školu. A stát vás to nebude nic, jen pár minut vašeho času, který věnujete vyplnění přihlášky. Registrovat do soutěže se můžete do 28. 2. 2023.

Pokud vlastní projekt nemáte, ale víte o nějakém, kterému by to v naší soutěži slušelo, budeme moc rádi, když nám pošlete svůj tip na e-mail energyglobe@eon.cz. Když se projekt dostane do finále, můžete za svůj tip vyhrát ubytování ve stromovém domě v hodnotě 10 000 korun.

Harmonogram 15. ročníku soutěže E.ON Energy Globe

Letošní ročník se v rámci svého harmonogramu od toho předešlého příliš lišit nebude. Každopádně jednu skvělou a lákavou novinku pro vás máme.


Leden až únor

Přihlašování projektů prostřednictvím online formuláře.


Březen až duben

Vyhodnocení přihlášených projektů odbornou porotou. Odborná porota ze všech přihlášených vybere 5 finalistů. Šestého pak zvolí zaměstnanci E.ON, od nichž dostane divokou kartu.


Květen až červenec

Na tiskové konferenci představíme všechny finalisty a spustíme hlasování pro širokou veřejnost, která rozhodne o celkovém vítězi 15. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. 


Srpen

O prázdninách se pak uskuteční finále se slavnostním vyhlášením vítěze, který si letos odnese krásných 500 000 korun! Musíme říct, že už se nemůžeme dočkat, s jakými zajímavými nápady a projekty se letos seznámíme. Pokud jste na tom stejně, zkraťte si čas třeba přečtením některého z našich článků, které přinášejí spoustu inspirace k ohleduplnému a dlouhodobě udržitelnému životnímu stylu. Zkuste například ten o praktických radách a tipech, jak šetřit energie.

E.ON Energy Globe – soutěž, která má cenu

Žít udržitelně stojí za to. Proto oceňujeme chytré nápady, projekty nebo třeba aplikace, které s tím pomáhají. Šetří energie i přírodu a zaslouží si pozornost.

Související články

Co mají společného cirkulární oblečení, kolo na výrobu smoothie a Tatabojs? Jednu zářijovou sobotu
Jak to vypadá, když se na jednom místě, v jeden čas vyskytuje pozoruhodně vysoká koncentrace inspirativních osobností a projektů, které mění náš svět k lepšímu? To jsme zažili na vlastní kůži v sobotu 9. září v Kasárnách Karlín. Tento den totiž patřil nejudržitelnějšímu festivalu v Praze, kde se zároveň vyhlašoval vítěz ekosoutěže E.ON Energy Globe. A žilo to! Počasí vyšlo jako na objednávku, a tak není divu, že si zábavný den přišlo užít přes 5 000 návštěvníků, malých i velkých. Pojďte tento den prožít s námi znovu pomocí našeho fotoreportu.
Víc najdete zde
Nejlepší ekologický projekt Česka získá půl milionu korun
E.ON Energy Globe hledá patnáctého vítěze. Aplikace Nesnězeno, obec Hostětín, Domov pro seniory Podhradí nebo naposledy start-up Myco. Všechny tyto projekty se v minulých letech zúčastnily soutěže E.ON Energy Globe, která v Česku hledá a oceňuje inovativní nápady v oblasti ekologie, udržitelnosti a ochrany přírody a uspěly jak v očích odborné poroty, tak následně v hlasování veřejnosti. 
Víc najdete zde