V E.ON Energy globe nezahálíme!

9. 2. 2023 Redakce
2 min. čtení
Soutěž

Také máte pocit, že jsme finále čtrnáctého ročníku naší ekologické soutěže E.ON Energy Globe slavili teprve nedávno? A to už přitom pilně pracujeme na ročníku s pořadovým číslem 15. Jak bude vypadat a na jaké novinky se můžete těšit? Pojďte se na to podívat.

Do příprav nového ročníku jsme se pustili s plnou vervou hned na začátku roku. Aktuálně hledáme a sbíráme tipy na zajímavé a udržitelné projekty, nápady, výrobky i aplikace. Zkrátka cokoliv se zaměřením na pomoc přírodě, snížení spotřeby energií a ekologii.

Do soutěže se může přihlásit opravdu každý – ať už se jedná o firmu, jednotlivce, obec, nebo školu. A stát vás to nebude nic, jen pár minut vašeho času, který věnujete vyplnění přihlášky. Registrovat do soutěže se můžete do 28. 2. 2023.

Pokud vlastní projekt nemáte, ale víte o nějakém, kterému by to v naší soutěži slušelo, budeme moc rádi, když nám pošlete svůj tip na e-mail energyglobe@eon.cz. Když se projekt dostane do finále, můžete za svůj tip vyhrát ubytování ve stromovém domě v hodnotě 10 000 korun.

Harmonogram 15. ročníku soutěže E.ON Energy Globe

Letošní ročník se v rámci svého harmonogramu od toho předešlého příliš lišit nebude. Každopádně jednu skvělou a lákavou novinku pro vás máme.


Leden až únor

Přihlašování projektů prostřednictvím online formuláře.


Březen až duben

Vyhodnocení přihlášených projektů odbornou porotou. Odborná porota ze všech přihlášených vybere 5 finalistů. Šestého pak zvolí zaměstnanci E.ON, od nichž dostane divokou kartu.


Květen až červenec

Na tiskové konferenci představíme všechny finalisty a spustíme hlasování pro širokou veřejnost, která rozhodne o celkovém vítězi 15. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. 


Srpen

O prázdninách se pak uskuteční finále se slavnostním vyhlášením vítěze, který si letos odnese krásných 500 000 korun! Musíme říct, že už se nemůžeme dočkat, s jakými zajímavými nápady a projekty se letos seznámíme. Pokud jste na tom stejně, zkraťte si čas třeba přečtením některého z našich článků, které přinášejí spoustu inspirace k ohleduplnému a dlouhodobě udržitelnému životnímu stylu. Zkuste například ten o praktických radách a tipech, jak šetřit energie.

E.ON Energy Globe – soutěž, která má cenu

Žít udržitelně stojí za to. Proto oceňujeme chytré nápady, projekty nebo třeba aplikace, které s tím pomáhají. Šetří energie i přírodu a zaslouží si pozornost.

Související články

Ohlédnutí za Ekofestivalem v Českých Budějovicích
Náš první letošní Ekofestival jsme si užili v sobotu 8. června na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Nabídnul opravdu bohatý program a přilákal milovníky ekologie a udržitelnosti z širokého okolí. Jak se celá akce vydařila? To se dozvíte v našem článku. Koukněte na fotky! 
Víc najdete zde
Co mají společného cirkulární oblečení, kolo na výrobu smoothie a Tatabojs? Jednu zářijovou sobotu
Jak to vypadá, když se na jednom místě, v jeden čas vyskytuje pozoruhodně vysoká koncentrace inspirativních osobností a projektů, které mění náš svět k lepšímu? To jsme zažili na vlastní kůži v sobotu 9. září v Kasárnách Karlín. Tento den totiž patřil nejudržitelnějšímu festivalu v Praze, kde se zároveň vyhlašoval vítěz ekosoutěže E.ON Energy Globe. A žilo to! Počasí vyšlo jako na objednávku, a tak není divu, že si zábavný den přišlo užít přes 5 000 návštěvníků, malých i velkých. Pojďte tento den prožít s námi znovu pomocí našeho fotoreportu.
Víc najdete zde