Stav svého elektroměru nebo plynoměru nám jednoduše nahlásíte v zákaznickém portále Energie24.

Přihlásit se do Energie24

Rozlišujeme několik druhů odečtů

Kontrolní samoodečet

Kontrolní samoodečet znamená, že si sami provedete odečet své spotřeby elektřiny nebo plynu a odečtenou hodnotu nám nahlásíte. V následující pravidelné faktuře pak uvidíte svou spotřebu a cenu za energie rozdělenou – před samoodečtem a po něm. Díky tomu budete mít lepší přehled jak o své spotřebě, tak o ceně, kterou za ni platíte. Nahlášení kontrolního samoodečtu je zdarma.

Mimořádný samoodečet

Mimořádný samoodečet znamená, že si sami provedete odečet své spotřeby elektřiny nebo plynu a odečtenou hodnotu nám nahlásíte. My vám pak k tomuto stavu pošleme mimořádnou fakturu. Za její vystavení se platí dva poplatky – distributorovi a nám jako obchodníkovi. Distributor výši poplatku uvádí na svých webových stránkách, náš obchodní poplatek najdete v Ceníku rozšířených služeb. Distribuční ani obchodní poplatek se nevztahuje na faktury vystavené k 31. 12.

Řádný odečet

Při řádném odečtu se u vás jednou za rok zastaví pracovník distributora a odečet provede. Aby to mohl udělat, je potřeba ho pustit k měřidlu, i když je třeba na soukromém pozemku. Distributor vám dopředu může poslat požadavek o zpřístupnění odběrného místa. Pokud v danou dobu nemůžete místo zpřístupnit, řiďte se pokyny distributora. Odečet může provést zástupce distributora ručně, nebo je možné provést samoodečet.

Jak na samoodečet v Energii24

  1. Přihlaste se do svého zákaznického účtu v Energii24.
  2. Vlevo vyberte odběrné místo, kde chcete samoodečet provést.
  3. Klikněte na „Potřebuji zařídit".
  4. V části „Odběrné místo" najdete odkaz na „Samoodečet".
  5. V části „Potřebuji zařídit" zvolte jednotlivý, nebo hromadný požadavek. Samoodečet můžete zadat jak jednotlivě, tak pro několik odběrných míst současně.

Samoodečet si zařídíte jednoduše přes Energii24.

Zvládnu samoodečet bez vaší pomoci?

Samozřejmě, že zvládnete. Stačí se přihlásit do Energie24, kde kliknete na "Samoodečet". Portál už vás sám navede na vše, co je potřeba.

Přihlásit se do Energie24


Pomohly vám informace na této stránce?

Faktury
zaplatíte i bez
dopisů
a papírů

Portál Energie24

Už nemusíte chodit na pobočku nebo volat. Stačí se u nás registrovat a vše vyřešíte online.
Víc o portálu Energie24

Přehled spotřeby

V zákaznickém portále Energie24 se dozvíte všechno o spotřebě na svých odběrných místech.
Víc o přehledu spotřeby
Kontrolní samoodečet můžete nahlásit v portále Energie24