Nové odběrné
místo

Pomůžeme vám s připojením
energií do vašeho domu i bytu

Provedeme vás procesem připojení nového odběrného místa.

Jak bude připojení elektřiny probíhat

Potřebujete připojit dům nebo byt a začít odebírat energie? Se vším vám rádi pomůžeme.

Podmínky pro připojení elektroměru se můžou u jednotlivých distributorů lišit. Jak postupovat a jaké přílohy od vás budeme potřebovat, se dozvíte v našem průvodci.

Připojit nové odběrné místo není s námi žádný problém.

Jak to celé bude probíhat?

Podívejte se, jak připojení elektřiny obvykle probíhá. Všechno, co potřebujete vědět, najdete v našem průvodci.

Průvodce připojením

Pošlete nám žádost se všemi přílohami.

Uzavřeme za vás Smlouvu o připojení s distributorem.

Jedno vyhotovení uzavřené Smlouvy o připojení vám pošleme. Zároveň od nás dostanete k podpisu dva výtisky Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny.

Oba podepsané výtisky smlouvy nám pošlete zpátky. Pokud jste nám ještě nezaslali revizní zprávu, přiložte ji do obálky ke smlouvě.

Jakmile budete mít odběrné místo připravené podle Smlouvy o připojení a uhradíte všechny poplatky, domluvíme se s distributorem na připojení elektroměru. Zároveň vám pošleme zpátky jeden výtisk Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny.

Distributor vám zavolá a domluví se s vámi na termínu instalace elektroměru.

Jakmile vám zahájíme dodávku, pošleme vám uvítací dopis spolu s předpisem záloh.

Co vás často zajímá

Ještě předtím, než uzavřete smlouvu na elektřinu s námi, musíte uzavřít Smlouvu o připojení s příslušným distributorem. Na její přípravu má distributor 30 dní. V této smlouvě budou uvedené všechny technické informace o vašem připojení.


Pak už jen stačí, aby váš elektrikář nachystal rozvaděč pro připojení. Jakmile budete mít i revizní zprávu, zařídíme u distributora instalaci elektroměru.


Pokud už s námi máte uzavřenou Smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny a máte i nachystaný rozvaděč, distribuční společnost vám zavolá a domluvíte se na termínu namontování elektroměru. Obvykle to trvá zhruba týden od uzavření smlouvy s námi.


Někdy se stane, že vás distributor nemůže připojit hned a do Smlouvy o připojení napíše, jak dlouho to bude trvat. Obvykle to bývá 6 až 18 měsíců. Většinou se to týká případů, kdy se k vaší nemovitosti musí nejdříve vybudovat nová přípojka, případně se ta stávající musí upravit tak, aby odpovídala současným nárokům.


Stavba nebo úprava přípojky vyžaduje podobné kroky, jako když se staví nový dům. Musí se pro ni nachystat projektová dokumentace, domluvit se s vlastníky pozemků, kudy prochází, vybrat firmu, která vše zrealizuje. Taky o ní musí rozhodnout stavební úřad.


Ano, rozvaděč by měl vždy být na přístupném místě. Přesné pokyny najdete ve Smlouvě o připojení.

U nových domů musí být rozvaděč umístěný tak, aby technik nemusel vstupovat na váš soukromý pozemek. V bytových domech bývá v nezamčené části společných prostor. Přesnější informace najdete v Připojovacích podmínkách vašeho distributora.

Pokud si nejste jistí a váš objekt je třeba památkově chráněný nebo atypicky řešený, obraťte se na svého distributora.

Zvládnete to
online

Portál Energie24

Už nemusíte chodit na pobočku nebo volat. Stačí se přihlásit a vše si vyřešíte online.

Víc o portálu Energie24

Faktury a platby

Jednáme na rovinu. Skryté poplatky u nás nenajdete. Naše smlouvy jsou jasné a srozumitelné. Co řekneme, to platí.

Víc o fakturách a platbách
Připojení odběrného místa vyřídíme za vás