U E.ONu jste v bezpečí, slíbené ceny držíme

Změnit placení záloh a faktur můžete jednoduše ve svém zákaznickém účtu na portále Energie24.
  1. Pokud jste v současnosti zákazníkem E.ONu a máte fixovanou cenu, jste pro příští období úplně v bezpečí. Jako spolehlivý dodavatel pro vás máme elektřinu nakoupenou a dodržíme dohodnuté ceny. 
  2. Sjednání fixních cen energií přináší výhody právě teď, kdy velkoobchodní ceny rostou. 
  3. Spolehlivý dodavatel nakupuje energie zodpovědně a dopředu. Právě proto může zákazníkům dohodnutou cenu garantovat i ve chvílích, kdy se ceny na světových burzách zvyšují. 

Velkoobchodní ceny energií na burzách jsou v poslední době velmi vysoké. Toto dění v dlouhodobějším horizontu ovlivňuje i ceny, za které dodavatelé elektřinu prodávají koncovým zákazníkům. Fixace cen umožňuje lidem odebírat elektřinu za předem dohodnutou částku, ať už se na burzách děje cokoliv. S dodavatelem totiž uzavřete smlouvu na dobu určitou – třeba na dva nebo tři roky – s tím, že máte smluvně garantovanou cenu energií po celé toto období. 

Jak to funguje?

Fixace cen elektřiny je možná díky způsobu, jak celý energetický trh pracuje. Spolehlivý dodavatel elektřinu nakupuje na burze s dostatečným předstihem. Díky tomu může svým zákazníkům nabídnout tarify s fixní cenou, kterou po domluvené období garantuje. Naopak dodavatel, který je ochotný pracovat s mnohem vyšší mírou rizika, nenakupuje energii dostatečně dopředu a spekuluje na cenu. Proto stálou cenu energií zákazníkům skutečně garantovat nemůže. Ve chvíli, kdy ceny na velkoobchodních trzích rostou, takový dodavatel elektřinu skokově zdražuje nebo smlouvy lidem vypovídá. Od podobného chování některých konkurentů se v E.ONu distancujeme. Naši zákazníci se takových situací obávat nemusejí. Chováme se totiž férově a zodpovědně nejen k zákazníkům, ale i při nákupu energií.

Fixace ceny elektřiny chrání proti zdražování

Díky fixaci máte smluvně zajištěnou cenu za energie, a nemusí vás proto tolik trápit její zdražování. Pokud naopak uzavřete s dodavatelem energií smlouvu na dobu neurčitou, může vám dodavatel energie kdykoli zdražit. Do podobné situace se můžete dostat i v případě, že váš dodavatel fixaci ceny sice slibuje, ale energie nemá nakoupené dopředu. I takových případů jsme teď na energetickém trhu svědky. 

Na nás se můžete opravdu spolehnout

Pokud s námi máte sjednanou fixní cenu, můžete si být jistí, že proti růstu cen jste spolehlivě zabezpečení. Energie nakupujeme dostatečně dopředu, abychom vám mohli ceny garantovat po celé dohodnuté období.

Na co si dát pozor při fixaci cen energií

V první řadě je dobré vybrat si kvalitního dodavatele. Ti nabízejí fixaci ceny vždy jen na dobu určitou, právě podle toho, kolik energií a za jaké ceny dopředu nakoupili. Termín, kdy smlouva končí, v ní musí být uvedený. 

Pozor také na znění smlouvy u některých dodavatelů. Smlouva může obsahovat různá vágní tvrzení o „garantované ceně elektřiny” a informace, že jde o smlouvu na dobu neurčitou, tím pádem bez fixace ceny, může být skrytá někde hluboko v textu. Asi nemusíme příliš zdůrazňovat, že u nás se vám nic takového nestane. Jak už jsme zmínili, elektřinu i plyn pro svoje zákazníky nakupujeme dostatečně dopředu, a díky tomu můžeme jejich cenu garantovat po celou dobu trvání smlouvy na dobu určitou.   

Současná situace na energetickém trhu jasně ukazuje, že dodavatele není dobré hledat jen na základě nejnižší ceny. Zákazník se totiž může dočkat nepříjemných překvapení. Teď je víc než kdy dřív zřejmé, že zásadní je především spolehlivost a férovost dodavatele.  
 

Fixace cen energií v kostce

  • Fixace ceny elektřiny chrání zákazníky proti zdražování energií – pokud elektřina citelně zdražuje jako teď, ušetříte.
  • Garantovaná cena energie je vždy součástí smlouvy na dobu určitou – třeba na dva nebo tři roky.
  • Důležitý je výběr spolehlivého dodavatele, který nakupuje elektřinu dostatečně dopředu. 

Mohlo by vás také zajímat:

Z čeho se skládají ceny elektřiny a plynu?

Ceny elektřiny a plynu se skládají z několika složek.
Víc najdete tady

Jaké sazby a tarify elektřiny může drobný podnikatel využít?

Podnikatelé si nyní mohou vybrat ze 13 distribuční sazeb, které odrážejí spotřebu a využití elektřiny.
Víc najdete tady

Proč se plyn účtuje v kWh?

Účtování v kilowatthodinách je přesnější, protože jeden m3 může poskytnout různé množství energie podle toho, kde byl plyn vytěžen a jaké měl přesně složení.
Víc najdete tady