Zpět na celou nabídku

Energetický management (BEMS)

Mějte energie vždycky pod kontrolou

Neutrácí vaše firma moc za energie? Zjistíme to, poradíme vám, jak ušetřit, a postaráme se o realizaci úsporných řešení. Zajistíme pro vaši firmu kompletní přehled a profesionální péči o energetické hospodářství. Pomůžeme vám optimalizovat spotřebu energií ve firmě. Celý váš provoz dokážeme kompletně monitorovat a na základě toho vám doporučíme vhodná opatření. Díky tomu nejen ušetříte, ale taky zvýšíte efektivitu své firmy. Systém vždycky připravujeme na míru pro konkrétního zákazníka.

Získáte ucelený přehled o spotřebě energií.
Navržená opatření umožní vaší firmě být efektivnější.
Snížíte své náklady na energie a předejdete případným ztrátám.
Omezíte produkci oxidu uhličitého.

Co s námi získate?

Kompenzace účiníku
Kompenzace účiníku

Instalací kompezačního rozvaděče předejdete zbytečným platbám za nedodržení předepsaného účiníku.

Hlídání sjednané kapacity
Hlídání sjednané kapacity

Díky monitoringu zabráníme dodatečným platbám za překročení sjednané kapacity odběru elektřiny a plynu.

Zjistíme příčinu mikrovýpadků
Zjistíme příčinu mikrovýpadků

Podíváme se na příčiny mikrovýpadků a pomůžeme vám s jejich odstraněním, abyste předešli ztrátám spojeným s přerušením výroby.

Sběr dat, analýzy a predikce
Sběr dat, analýzy a predikce

Zajistíme stálý sběr dat spojených s provozem vaší firmy a na jejich základě vám navrhneme možné úspery a optimalizace.

Informace o službě

Jak to probíhá

 1. Zjistíme vaše potřeby
  Pobavíme se o vašem provozu a o vaší spotřebě energií a zjistíme, co je potřeba udělat proto, aby vám systém seděl na míru.

 2. Navrhneme individuální řešení
  Do 6 týdnů od doby, kdy od vás budeme mít všechny podklady, zpracujeme návrh ve více variantách. Pomůžeme vám s výběrem té, která pro vás bude nejvýhodnější. Stejně tak společně zvolíme vhodný způsob financování.

 3. Postaráme se o realizaci
  Po přijetí nabídky pro vás připravíme návrh smlouvy a všechno může začít. Zajistíme vám montáž, nastavení celého systému, jeho zprovoznění a také zaškolení zaměstnanců. Instalaci provedeme podle odsouhlaseného harmonogramu.

 4. Zajistíme servis
  Celý projekt zabezpečíme od začátku až do konce. I po úspěšném ukončení prací pro vás dokážeme zajišťovat monitoring, analýzy, údržbu a servis.

Realizované projekty

"Společnost E.ON nám nainstalovala kompletní systém BEMS pro prodejnu COOP Jednota Moravský Krumlov v obci Dyjákovice. Postupně plánujeme tento systém nainstalovat i v dalších velkých prodejnách. Díky monitoringu dokážeme řídit spotřebu energií a tím ušetřit.“


Ing. Miloslav Světlík
vedoucí technického odboru

Časté dotazy

Co je BEMS?

Název služby vychází z anglického názvu „Building Energy Management Systems“. Jedná se o komplex služeb, které optimalizují a zefektivňují spotřebu energií dané společnosti. Služba má víc částí, které je možné realizovat i jednotlivě. Společně ale tvoří celek, který zajišťuje kompletní energetický management vaší společnosti.

Co všechno služba zahrnuje?

Služba obsahuje zajištění celého projektu od prvního setkání, návrhu moderního řešení s důrazem na snížení energetické náročnosti, až po instalaci a servis.

Co se službou získám?

Moderní, efektivní a komplexní systém od jednoho dodavatele, který vám zajistí úsporu nákladů na provoz a údržbu firmy. Navíc taky zvýšíte komfort svých zaměstnanců, splníte zákonné normy a zlepšíte životní prostředí.

Je každá realizace jiná?

Ano, každé řešení vždycky připravujeme individuálně s ohledem na konkrétní budovu nebo areál.

Pro jaké projekty se služba hodí?

Služba je vhodná pro každou společnost, která se zajímá o úsporu energií. Vhodná je taky pro společnosti, které se řídí normou ISO 50001.

Jak je to finančně náročné?

Výše investice vždycky záleží hlavně na velikosti budovy nebo areálu a počtu realizovaných řešení.

Více o tématu energetického managementu

Další články

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o komplexní systém energetického managementu, nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám.

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ: 260 78 201 bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Více o zpracování osobních údajů, zejména o svých právech, se dozvíte na www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů.