Posviťte si na práci úsporněji

Naše služba E.ON Úsporné osvětlení vám v tom pomůže.

Časté dotazy

Jak zjistím, jaké normy musí osvětlení v naší společnosti splňovat?

V případě, že si nejste jistí tím, jaké normy má osvětlení ve vašem provozu splňovat, obraťte se na nás, rádi vám poradíme. 

Jaká je výhoda LED osvětlení?

LED osvětlení má hned několik výhod. Patří mezi ně lepší světelná účinnost, nižší spotřeba energie a vyšší životnost. LED osvětlení není ovlivněno četností spínání a má rychlejší náběh při rozsvěcování. Tento typ osvětlení je také velmi odolný proti otřesům a vyzařuje méně tepla. V neposlední řadě také neobsahuje žádné nebezpečné látky jako klasická svítidla.

Jaký původ mají svítidla, která při modernizaci používáte?

V našem portfoliu nabízíme mnoho typů svítidel s původem. Jaká svítidla při modernizaci osvětlení použijeme, záleží na konkrétní domluvě se zákazníkem a na jeho požadavcích. 

Je lepší nahradit pouze zářivkové trubice LED či celé svítidlo?

Vždy je lepší nahradit celé svítidlo. Důvodem je fakt, že původní zářivkové svítidlo není pro použití LED trubic uzpůsobeno. Je nutno do něj zasáhnout, a tím dojde ke ztrátě záruky.

Je řízené osvětlení dražší než standardní?

Instalace řízeného osvětlení přináší určité zvýšení nákladů na rekonstrukci, ale v některých případech vám může vylepšit návratnost snížením spotřebované energie či doby svícení.

Je světelný projekt ovlivněn zaměřením činnosti našeho provozu?

Ano, norma stanovuje světelné podmínky dle charakteru činnosti vykonávané v osvětlovaných prostorách.

Kdo bude realizovat modernizaci osvětlení?

Modernizaci osvětlení budeme realizovat společně s našimi partnerskými dodavateli, kteří zajistí kompletní realizaci dle vašich požadavků

Proč jsou klasické i kompaktní zářivky nebezpečné?

V každé úsporné zářivce je 2-5mg rtuti. Ročně přitom na skládkách zbytečně končí 75 kilogramů toxické rtuti, která pochází právě z klasických zářivek. 

V případě, že modernizace bude spočívat v prosté výměně původních svítidel za nová, úsporná, bude osvětlení odpovídat současným normám?

Může a nemusí. V případě, že půjde o prostou výměnu bez změny pozic svítidel, nemusí rozmístění splnit některá kritéria aktuálně platných norem.

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o úsporné osvětlení, zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ: 260 78 201 bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Více o zpracování osobních údajů, zejména o svých právech, se dozvíte na www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů.