Střípky z E.ON
Ekofestivalu

Děkujeme, že jste
u toho byli s námi

Mrknu na to

Ekologický festival plný inspirace a zábavy

V sobotu 9. září se v pražských Kasárnách Karlín konal první E.ON Ekofestival, na který dorazilo přes 5 000 lidí. Společně jsme si užili koncerty, poslechli si zajímavé rozhovory DVTV, ochutnali udržitelné dobroty a vyzkoušeli si originální technologie. Během večerního vyhlášení soutěže E.ON Energy Globe jsme zažili i dechberoucí show provazochodců.

Podívejte se na atmosféru E.ON Ekofestivalu
Rozhovory DVTV

V rámci E.ON Ekofestivalu jsme spolu s DVTV připravili rozhovory se zajímavými osobnostmi na téma udržitelnosti.

Návštěvníci Ekofestivalu

Články

Co mají společného cirkulární oblečení, kolo na výrobu smoothie a Tatabojs? Jednu zářijovou sobotu
Jak to vypadá, když se na jednom místě, v jeden čas vyskytuje pozoruhodně vysoká koncentrace inspirativních osobností a projektů, které mění náš svět k lepšímu? To jsme zažili na vlastní kůži v sobotu 9. září v Kasárnách Karlín. Tento den totiž patřil nejudržitelnějšímu festivalu v Praze, kde se zároveň vyhlašoval vítěz ekosoutěže E.ON Energy Globe. A žilo to! Počasí vyšlo jako na objednávku, a tak není divu, že si zábavný den přišlo užít přes 5 000 návštěvníků, malých i velkých. Pojďte tento den prožít s námi znovu pomocí našeho fotoreportu.
Víc najdete zde
Jak na udržitelnou módu: buďte zdrženliví v nákupech nebo oblečení recyklujte
Levný textil je spotřební zboží. Jeden kousek ‚‚rychlé módy‘‘ (fast fashion) si oblékneme v průměru pětkrát, než se ho zbavíme; k tomu mnohdy ekologicky nešetrným způsobem. Proč je to problém a jak ‚‚udržet‘‘ své módní nákupy na uzdě? 
Víc najdete zde
Nechali jsme si spočítat uhlíkovou stopu, abychom nedělali věci naslepo, říká manažer udržitelnosti Vladimír Víšek
Chceme mít vše postavené na číslech, abychom nedělali pocitová rozhodnutí, protože tam je potom úzká linka ke greenwashingu,“ uvádí Víšek. Proto začali průzkumem mezi zaměstnanci, změřili uhlíkovou stopu, oslovili všechny větší dodavatele, jak si stojí v udržitelnosti oni.
Víc najdete zde
Partneři

Děkujeme všem partnerům, kteří se s námi na festivalu podílejí. Pomáhají nám tak šířit povědomí o ekologii a udržitelném způsobu života.