Aby byl náš E.ON Ekofestival udržitelný ve všech směrech, o každém kroku se radíme s CIRA Advisory. Pomáhá nám vybírat dodavatele, snižovat uhlíkovou stopu nebo zamezit plýtvání materiály i surovinami. Níže najdete oblasti, na které jsme se společně zaměřili.

  1. Výběr lokality

Pro E.ON Ekofestival jsme vybrali lokaci v centru města, aby návštěvníci mohli přijít pěšky, přijet na kole nebo využít MHD. Kasárna Karlín mají zároveň vhodné zázemí, protože už mají existující systémy třídění odpadu a disponují vhodnou technikou. Ušetříme tedy emise z dovozu a odvozu veškerého materiálu.


  1. Oslovení dodavatelé

Dodavatele jsme vybírali podle toho, jak se chovají k planetě a světu kolem nás.


  1. Voda, základ života

Zabezpečili jsme pro vás přístup k pitné vodě po celém areálu, kde si můžete natočit pitnou vodu do vaší láhve nebo do vratného kelímku, a to zcela zdarma.


  1. Předcházíme vzniku odpadu

Využívat vratné kelímky na pití je dnes už samozřejmost. Výrazně pomáhají redukovat množství plastového odpadu, který by jinak na podobné akci vznikl. My se snažíme jít o krok dál. Nenajdete u nás mléko ani cukr v samostatných obalech. Navíc všichni provozovatelé stánků budou po celou dobu festivalu třídit bioodpad do separátních nádob.

Reklamní nosiče, které na festivalu uvidíte, plánujeme znovu využít, a to buď v rámci prostor Kasárna Karlín, nebo v kancelářích E.ON či na další akce.


  1. Uklidíme po sobě

O úklid areálu se postará organizace Augiášův Chlév, který zajistí ekologický úklid areálu i okolí. Odpad pro nás roztřídí a předají na další zpracování a využití. Veškeré zázemí Kasárna Karlín navíc po sobě uklidíme použitím ekologických čistících prostředků.


  1. Odpovědnost k lidem

Součástí udržitelného přístupu je také podpora lidí kolem nás. Proto upřednostňujeme menší lokální dodavatele a zapojujeme do organizace také sociální podniky. Část vybavení na pódium nám půjčí Federace reuse center a nábytkových bank.


  1. Světla na nízký pohon

Světla na videomapping, osvětlení podií, i vše další na elektrický pohon má co nejmenší energetické ztráty a spotřebují tak co nejméně energie.


  1. Přenosný fotokoutek i dětské hřiště

Neholdujeme věcem na jedno použití. Vybavení pro fotokoutek i dětské hřiště jsme si proto vypůjčili a své uplatnění si najde i příště na dalších akcích.


  1. Dárky s přidanou hodnotou

Dárky pro vítěze E.ON Energy Globe jsme vybírali tak, aby měly pozitivní dopad. Spojili jsme se proto s firmou Green Cat, která se zabývá tvorbou dárků, které nezatěžují životní prostředí, a loňským vítězem E.ON Energy Globe, startupem Myco.


  1. Máme silné partnery

Všechny vyjmenované opatření jsme dělali na základě konzultací se společností CIRA Advisory, která se zabývá poradenstvím v oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomiky. Díky zkušenostem CIRA jsme přesně věděli, které aktivity budou mít nejširší dopad na snížení ekologické stopy E.ON Ekofestivalu.