Dodavatel poslední instance

Víme, že ukončení činnosti vašeho dodavatele je pro vás opravdu nepříjemné. U nás jste ale v bezpečí, o všechno potřebné se postaráme. Na této stránce najdete odpovědi, které vás teď nejspíš zajímají.
Informace pro domácnosti najdete tady

Z různých důvodů se stává, že někteří dodavatelé už dál nemůžou dodávat energie svým zákazníkům. Aby jejich odběratelé za žádných okolností nezůstali bez elektřiny a plynu, jsou tu dodavatelé poslední instance (DPI), kteří se o ně postarají. Na distribučním území EG.DDistribuci elektřiny zajišťuje na celém území Jihomoravského a Jihočeského kraje, částečně pak v kraji Zlínském, Olomouckém a na Vysočině. Distribuci plynu má na starosti jen na území Jihočeského kraje. jsme dodavatelem poslední instance pro elektřinu i plyn my, E.ON Energie.

Jak to celé probíhá

Doplňte nám své údaje

Pokud jste náš dopis už dostali

Abyste měli v každém okamžiku aktuální informace o dodávce energií v režimu dodavatele poslední instance, včetně případné nabídky některého z našich běžných tarifů, aktualizujte prosím své kontaktní údaje.

Pokud jste náš dopis ve schránce nenašli

V případě, že se vaše odběrné místo nachází na distribučním území EG.D a zatím jste od nás žádný dopis nedostali, dejte nám prosím svou adresu a my vám ho znovu pošleme.

Jakou budete platit cenu v režimu
dodavatele poslední instance

Cena energií v režimu dodavatele poslední instance vychází z cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a z aktuální situace na velkoobchodních trzích, kde energie nakupujeme.

V modelových příkladech uvádíme ceny spočítané  za období 1.- 10. 2. 2023. 

Pokud by vás zajímaly další podrobnosti, přejděte do sekce Dokumenty:

  • Vzorec pro výpočet ceny najdete v cenících.
  • Nezávazné předběžné ceny pro aktuální měsíc najdete v dokumentu Indikativní ceny. 
Co vás často zajímá

Pomohly vám informace na této stránce?