Dodavatel poslední instance

Víme, že ukončení činnosti vašeho dodavatele je pro vás opravdu nepříjemné. U nás jste ale v bezpečí, o všechno potřebné se postaráme. Na této stránce najdete odpovědi, které vás teď nejspíš zajímají. Rádi vám tu také nabídneme standardní smlouvu na dodávku energií.

Online smlouva

Informace pro živnostníky najdete tady.

Z různých důvodů se stává, že někteří dodavatelé už dál nemůžou dodávat energie svým zákazníkům. Aby jejich odběratelé za žádných okolností nezůstali bez elektřiny a plynu, jsou tu dodavatelé poslední instance (DPI), kteří se o ně postarají. Na distribučním území EG.D Distribuci elektřiny zajišťuje na celém území Jihomoravského a Jihočeského kraje, částečně pak v kraji Zlínském, Olomouckém a na Vysočině. Distribuci plynu má na starosti jen na území Jihočeského kraje.jsme dodavatelem poslední instance pro elektřinu i plyn my, E.ON Energie. 

Jak režim DPI probíhá

Váš dodavatel nemůže dodávat

Nebojte se, o energie nepřijdete. Pokud odebíráte elektřinu nebo plyn na distribučním území EG.D, stáváme se vaším dodavatelem poslední instance. Do 5 pracovních dnů od ukončení činnosti vašeho dodavatele vám pošleme dopis se všemi důležitými informacemi.

Doplňte své kontakty

U řady zákazníků, kterým máme jako dodavatel poslední instance dodávat energie, nám chybí aktuální údaje. Často nemáme e-mail, telefon a někdy ani správnou kontaktní adresu. Doplňte, prosím, své údaje přes formulář níže na této stránce, ať můžeme být ve spojení.

Dodávat můžeme 6 měsíců

V režimu dodavatele poslední instance vám můžeme dodávat energie jen 6 měsíců. Tuto lhůtu stanovuje zákon a není možné ji překročit. V jejím průběhu se na nás ale můžete 100% spolehnout.

Podepíšete novou smlouvu

Kdykoliv v průběhu dodávek v režimu dodavatele poslední instance si můžete najít nového dodavatele a podepsat s ním smlouvu. I my vám samozřejmě rádi nabídneme některý z našich tarifů.

Přejděte online na náš běžný tarif

Abyste měli hledání nového dodavatele jednodušší, moc rádi vás přivítáme mezi našimi zákazníky. Projděte prosím kalkulačkou, potvrďte zobrazenou nabídku a svou smlouvu můžete rovnou i online podepsat. Pokud chcete i smlouvu na plyn, po podpisu elektřiny se vraťte na tuto stránku a znovu použijte kalkulačku. Nezáleží na tom, kdo je váš dodavatel poslední instance, novou smlouvu nabízíme všem.

Smlouvu podepíšete myší nebo prstem

Smlouvu můžete podepsat odkudkoliv na počítači nebo na mobilu. O zbytek se postaráme my.

Vrátíme vám podepsanou smlouvu

Do dvou týdnů smlouvu podepíšeme i my a pošleme vám ji zpátky. Nemusíte nás už nijak kontaktovat.

Pošleme potvrzovací e-mail

Ve zprávě najdete informace o zahájení dodávky a podklady k zálohovým platbám.

Vítejte mezi našimi zákazníky

Režim DPI pro vás skončil. Odteď už odebíráte energie na základě nové smlouvy.

Doplňte nám své údaje

Pokud jste náš dopis už dostali

Abyste měli v každém okamžiku aktuální informace o dodávce energií v režimu dodavatele poslední instance, včetně případné nabídky některého z našich běžných tarifů, aktualizujte prosím své kontaktní údaje.

Aktualizovat adresu Aktualizovat kontakty

Pokud jste náš dopis ve schránce nenašli

V případě, že se vaše odběrné místo nachází na distribučním území EG.DDistribuci elektřiny zajišťuje na celém území Jihomoravského a Jihočeského kraje, částečně pak v kraji Zlínském, Olomouckém a na Vysočině. Distribuci plynu má na starosti jen na území Jihočeského kraje. a zatím jste od nás žádný dopis nedostali, dejte nám prosím svou adresu a my vám ho znovu pošleme.

Aktualizovat údaje

Jakou budete platit cenu v režimu
dodavatele poslední instance

Ve chvíli, kdy končí dodavatel, který obsluhuje velké množství zákazníků, jako dodavatel poslední instance přijímáme desetitisíce nových odběratelů, s nimiž jsme dopředu nepočítali. Cena v režimu dodavatele poslední instance proto vychází z aktuální situace na velkoobchodních trzích s energiemi, kde je nakupujeme. Na přiměřenost výsledné ceny dohlíží Energetický regulační úřad. 

Rozhodli jsme se, že pro vás energie budeme nakupovat na denním trhu, protože je to podle nás ten nejférovější způsob. Nakupujeme každý den za cenu, která platí na velkoobchodních trzích s energiemi. Zpětně potom vypočítáme cenu za vaši spotřebu v uplynulém měsíci. V modelových příkladech uvádíme ceny spočítané  za období 1.-5. 8. 2022. 

Pokud by vás zajímaly další podrobnosti, přejděte do sekce Dokumenty:

  • Vzorec pro výpočet ceny najdete v cenících.
  • Nezávazné předběžné ceny pro aktuální měsíc najdete v dokumentu Indikativní ceny. 
Co vás často zajímá

Pomohla vám tato odpověď?