V zimě roste spotřeba elektřiny. Snižte ji

Podle údajů Energetického regulačního úřadu v zimě roste spotřeba domácností oproti letnímu období o 74 %. V zimě více svítíme, využíváme energeticky náročné spotřebiče a řada domácností elektřinou i topí. Jak snížit spotřebu elektřiny během zimy?

  • Využívejte LED žárovky. Osvětlení LED diodami je energeticky úsporné, oproti běžným žárovkám spotřebuje sedmkrát méně elektrické energie.
  • Postupně nahrazujte staré spotřebiče moderními, úspornými. Nová lednička energetické třídy A+++ má i o desítky procent nižší spotřebu elektřiny než 15 let stará lednice. Stejně tak nová pračka nebo myčka nádobí bude daleko úspornější. Při nákupu spotřebičů sledujte jejich energetické štítky.
  • Pro provoz spotřebičů využívejte nízký tarif. Pokud máte některou z dvoutarifních sazeb, snažte se nízkého tarifu využít též pro další spotřebiče. Dobu platnosti nízkého tarifu najdete na webu příslušného distributora elektřiny. Ta se obvykle příliš nemění, takže je možné si příslušné časy lehce zapamatovat.

Chcete snížit svou spotřebu elektřiny?

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání vašich údajů se s vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže vám s vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.